REKLAMA

Kukiz'15: Prezydent powiedział, że podtrzymuje naszą poprawkę wyboru KRS większością 3/5 głosów

  • Autor: PAP/JS
  • 13 września 2017 17:44
Kukiz'15: Prezydent powiedział, że podtrzymuje naszą poprawkę wyboru KRS większością 3/5 głosów W spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą uczestniczyli z klubu Kukiz'15 poza Tyszką także posłowie Tomasz Rzymkowski, Grzegorz Długi i Jerzy Jachnik. (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Prezydent powiedział, że podtrzymuje naszą poprawkę wyboru KRS-u przez Sejm większością 3/5 głosów, a nie zwykłą - mówił po spotkaniu z Andrzejem Dudą wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz'15 Stanisław Tyszka.

W spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą uczestniczyli z klubu Kukiz'15 poza Tyszką także posłowie Tomasz Rzymkowski, Grzegorz Długi i Jerzy Jachnik.

"Prezydent powiedział, że podtrzymuje naszą poprawkę wyboru KRS-u przez 3/5 Sejmu, a nie zwykłą większością" - powiedział dziennikarzom po spotkaniu Tyszka.

"Rozmawialiśmy o tym, jakie będą mechanizmy zabezpieczające. Niewykluczone, że będzie to wskazanie tych osób przez prezydenta, co my jesteśmy w stanie poprzeć ze względu na silną legitymację prezydenta" - dodał.

Tyszka podkreślił, że Kukiz'15 zależy na tym, żeby debata w sprawie projektów ustaw o KRS i SN była merytoryczna i spokojna. "Wskazaliśmy na jeden czynnik, który psuje tę debatę, czyli kampanię Polskiej Fundacji Narodowej, która według nas jest nieakceptowalnym nadużyciem władzy" - zaznaczył.

Z kolei Długi poinformował, że drugą ważną kwestią omawianą podczas rozmowy z prezydentem był udział obywateli, którzy wskazywaliby sędziów do KRS. Poseł Kukiz'15 podkreślił, że procesy opracowywania ustaw są wciąż otwarte, a kluby zgłaszają swoje uwagi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • :-) 2017-09-18 16:34:53
    Do Aplikant : Matematyka jest trudna jak widać :-). 2/3 to więcej niż 3/5 więc byłoby jeszcze trudniej.
  • Aplikant 2017-09-18 16:29:20
    Dlaczego 3/5 a nie np. 2/3? Przecież po zastosowaniu zasady 3/5 nie będą możliwe żadne zmiany, bo takiej większości nie osiągnie się w żadnym Sejmie i wszystko zostanie po staremu. Może wobec tego wnioskodawcy wprowadzą komunikatywną społecznie zasadę: "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszycie naszych" - i wszystko będzie jasne, niczym słońce?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA