REKLAMA

Kukiz'15: Priorytet w reformie edukacji - oddanie głosu decyzyjnego rodzicom

  • Autor: PAP/JS
  • 10 października 2016 14:43
Kukiz'15: Priorytet w reformie edukacji - oddanie głosu decyzyjnego rodzicom Priorytetem w reformie edukacji powinno być oddanie głosu decyzyjnego rodzicom - ocenił wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). (fot.:youtube.com)

• Priorytetem w reformie edukacji powinno być oddanie głosu decyzyjnego rodzicom - ocenił wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
• Jego zdaniem, konieczne jest m.in. zmniejszenie liczby dzieci w klasach oraz wprowadzenie bonu edukacyjnego.

"Uważamy, że priorytetem w reformie edukacji powinno być oddanie głosu decyzyjnego rodzicom, jestem osobiście za powrotem do idei bonu edukacyjnego" - powiedział Tyszka dziennikarzom w Sejmie. Jak dodał, "kolejnym czynnikiem, który powinien motywować rządzących jest zmniejszenie klas".

Pytany o stanowisko klubu Kukiz'15 wobec likwidacji gimnazjów, Tyszka powiedział: "Uważamy, że gimnazja się nie sprawdziły".

Tyszka odniósł się też do poniedziałkowych protestów ZNP związanych z projektowaną reformą edukacji.

"Zastanawia mnie jedno: dlaczego Związek Nauczycielstwa Polskiego protestował w 1999 roku przeciwko wprowadzeniu gimnazjów, a teraz protestuje przeciwko zniesieniu gimnazjów. Widzę tutaj pewną niekonsekwencję. Wiadomo, że jest to środowisko mocno zaangażowane politycznie. Zastanawiam się, kiedy będą protesty przeciwko protestom" - ironizował wicemarszałek Sejmu.

W poniedziałek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyło się spotkanie minister edukacji z przedstawicielami związków zawodowych zrzeszających nauczycieli. Dotyczyło powołania zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. Po spotkaniu Zalewska zapewniała, że reforma edukacji jest przemyślana, odpowiedzialna i policzona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA