REKLAMA

Kukiz'15: Spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  • Autor: PAP/JS
  • 16 stycznia 2018 15:50
Kukiz'15: Spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie "Zwracamy uwagę na to, że wystarczyła zmiana w rządzie, wystarczyło rozpoczęcie dialogu z naszymi partnerami w Europie, i okazuje się, że cały ten spór zaczyna być wygaszany" - powiedział Grabowski podczas konferencji prasowej w Sejmie (fot. facebook)

Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany - ocenił Paweł Grabowski (Kukiz'15), komentując nieoficjalne informacje, że PE wycofa się ze swej procedury w sprawie art. 7 wobec Polski.

Szefowie grup politycznych w Parlamencie Europejskim zdecydowali, że PE wycofa się ze swojej procedury z art. 7 unijnego traktatu wobec Polski - poinformowano w PE. PE planuje też nową rezolucję w sprawie praworządności w Polsce - dodało.

"Zwracamy uwagę na to, że wystarczyła zmiana w rządzie, wystarczyło rozpoczęcie dialogu z naszymi partnerami w Europie, i okazuje się, że cały ten spór zaczyna być wygaszany" - powiedział Grabowski podczas konferencji prasowej w Sejmie. Poseł wyraził nadzieję, że dialog rządu z UE będzie kontynuowany "tak, aby to postępowanie w zakresie art. 7 zostało zakończone". Ocenił, że jego wszczęcie jest szkodliwe dla wizerunku Polski.

"W roku 2008 Komisja Europejska już wypowiedziała się na temat możliwości ingerowania w wymiar sprawiedliwości czy w reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce uznając, że KE nie ma takich kompetencji, aby ingerować w wewnętrzne sprawy Polski, w tym w reformy wymiaru sprawiedliwości. Zatem nie widzimy powodu, aby taka procedura była zasadna" - oświadczył.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA