REKLAMA

Kukiz'15: Stanisław Tyszka zmęczony pracą w Sejmie. Nie widzi zmian

  • Autor: GP
  • 24 października 2016 08:54
Kukiz'15: Stanisław Tyszka zmęczony pracą w Sejmie. Nie widzi zmian Stanisław Tyszka, nim został posłem i wicemarszałkiem, pracował jako ekspert dla Ministerstwa Sprawiedliwości. (fot.:youtube.com)

• Stanisław Tyszka z Kukiz'15 zwierzył się internautom, że rok pracy w Sejmie go zmęczył.
• - Zaczynam mieć czasem dosyć posłowania i marszałkowania - pisał na stronie klubu Kukiz'15 polityk.
• Jednocześnie zapewnił, że nie zabraknie mu determinacji, nawet jeśli inne opcje polityczne próbują "zakrzyczeć" działania Kukiz'15.
• Stanisław Tyszka jest debiutantem w Sejmie. VIII kadencja jest jego pierwszą.

Poseł i wicemarszałek Sejmu z ramienia Kukiz'15 Stanisław Tyszka wyraził negatywne zdanie o sytuacji w niższej izbie parlamentu we wpisie na stronie ugrupowania: - Zaczynam mieć czasem dosyć posłowania i marszałkowania - stwierdził poseł. - Bardzo dużo pracuję, a prawdziwej zmiany dalej na horyzoncie nie widać… Zarzucają nas stosem kretyńskich ustaw. Każdą trzeba przeczytać, odnieść się, wypunktować. Choć od razu widać, że nic w życiu ludzi nie zmieni - napisał poseł Kukiz'15.

Przygotowywane przez PiS ustawy i działania, polityk nazywa "pogłębioną pijarowo demagogią". - Pierwszy raz od wielu lat możemy próbować na nie wpływać, ale nieustannie i często skutecznie próbują nas zakrzyczeć - kontynuuje poseł.

To czym jest ta "dobra zmiana" rok po wyborach?

Tyszka powraca, w rok po wyborach, do hasła kampanii PiS, wraca do „dobrej zmiany”. Nazywa ją wprost pustym ideowym programem. W myśl linii politycznej Kukiz'15, program PiS "dobra zmiana", to kontynuacja "antyobywatelskiego systemu", z wymianą krewnych i znajomych sprawujących władzę.

Zobacz wyniki Kuki'15 w ostatnim sondażu poparcia politycznego

- "Ch.., d…, i kamieni kupa” nadal doskonale definiuje nasze państwo - przypomina cytat z nagranej rozmowy w restauracji "Sowa i Przyjaciele" Tyszka. - Państwo zawłaszczone od lat przez wymieniające się grupy kolesi, którym zależy tylko na własnym interesie.

W konkluzji wpisu Tyszka przypomina, jak Kukiz'15 chce reprezentować obywateli w parlamencie. - Pamiętamy, kto nam płaci. A teraz już wiemy, że zostaje prosty wybór: albo my, albo oni. Wypełnimy nasz mandat i zrobimy wszystko co w naszej mocy by przywrócić Normalność - konkluduje.

Pierwszy raz w Sejmie

Stanisław Tyszka jest prawnikiem z wykształcenia, wyedukowanym na Uniwersytecie Warszawskim. Naukowo ma też za sobą epizod na Wydziale Historii i Cywilizacji w European University Institute we Florencji.

Jest jedną ze sztandarowych postaci klubu Kukiz'15.

W latach 2011 do 2012 był dyrektorem Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej oraz członkiem zarządu Fundacji Republikańskiej. Jako ekspert Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej, zajmował się deregulacją, reprywatyzacją, polityką historyczną i procesem stanowienia prawa.

W latach 2012 i 2013 był ekspertem Ministerstwa Sprawiedliwości.

Do sejmu dostał się z listy Kukiz'15 w Warszawie. Głosowało na niego 14 670 Polaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA