REKLAMA

Kukiz chce pozamykać bankierów na odludziu

 • Autor: GP
 • 30 sierpnia 2016 10:53
Kukiz chce pozamykać bankierów na odludziu Paweł Kukiz zaproponował implementację w Polsce islandzkiego rozwiązania karnego dla finansistów. (fot.:ruchkukiza.pl)

• Paweł Kukiz we wpisie na Facebooku zaproponował przyjrzeć się wyrokowi, który zaprowadził islandzkich bankierów do więzienia.
• Kukiz zwrócił uwagę na sam fakt pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej za decyzje czysto ekonomiczne, które doprowadziły do kryzysu ekonomicznego w 2008 roku.
• Co ciekawe, resocjalizacja finansistów w północnym, wyspiarskim kraju ma miejsce w odosobnionej części wyspy.

Paweł Kukiz na Facebooku, we wtorek (30 sierpnia) zaproponował implementację w Polsce więziennego pomysłu rodem z Islandii. W kraju tym, w kwietniu doszło do osadzenia 26 finansistów, których działania były odpowiedzialne za kryzys finansowy w 2008 roku.

Portal money.pl przytoczył w informacji, na którą powołał się Kukiz, że osadzonych skierowano do "celi na lodowatym odludziu w Kviabryggja w zachodniej Islandii".

Czytaj: Kukiz proponuje PiS program Cela plus

Polski polityk w krótkim wpisie argumentuje, by "przenieść pomysł resocjalizacji białych kołnierzyków na polski grunt".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Bykollo 2016-08-30 13:35:59
  Alkoholizm to ciężka choroba, jutro będzie się przytulać z Petru.... a dziś będzie klął na banksterów.
 • Ryś_24 2016-08-30 11:46:16
  O znówu ten szpicel w patriotycznych koszulkach... Co przybijał "5" z banksterem!
 • Państwo przestępcze w UE! 2016-08-30 11:33:38
  Słuszna uwaga tylko czy wykonalna przez komunistów PiS(żydowskich bolszewików) cała Polska zna temat, w pierwszej kolejności do zamknięcia Starosta Chełmski Piotr Deniszczuk PSL były bankier, co zrobiono w przedmiotowej sprawie znanego gangstera przestępcy gospodarczego"Nic" Mafia Rządzi krajem , nie chodzi o dobro porządku prawnego tylko napchać sobie kieszenie, zaś uczciwemu Polakowi z wykrzyknikiem cytują (...) do innego kraju!!!
 • Chorągiewka 2016-08-30 11:21:03
  Serio Kukiz? to komu Ty będziesz ręke podawał po wspólnym wykonaniu zadania?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA