REKLAMA

Kukiz chciałby powtórzyć głosowanie nad budżetem

  • Autor: pap/em
  • 11 stycznia 2017 12:05
Kukiz chciałby powtórzyć głosowanie nad budżetem Paweł Kukiz (fot.:facebook.com/KlubPoselskiKukiz15)

Najlepiej byłoby powtórzyć głosowanie nad budżetem, ale to nierealne - ocenił w środę (11 stycznia) lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie, że "najlepiej byłoby powtórzyć głosowania nad budżetem". "Tak byłoby najlepiej, ale to, zdaje się nierealne(...)PiS tego nie powtórzy, nie będzie reasumpcji głosowania" - podkreślił.

Paweł Kukiz dodał, ze jeżeli dojdzie do "utrudniania" pracy w Sejmie wówczas marszałek Sejmu powinien zwracać uwagę posłom, prosić o opuszczenie mównicy, powołując się na regulamin Sejmu oraz powołać się na możliwość zastosowania kar finansowych.

Jak dodał, jeżeli marszałek Sejmu zdecyduje o kontynuowaniu obrad w Sali Kolumnowej, nie zamierza opuszczać Sali Plenarnej.

Czytaj też: Obrady Sejmu na sali plenarnej. Nie ma zgody na chaos w parlamencie

"Jeżeli rozpoczną obrady i mównica będzie blokowana, a posłowie nie zostaną wezwani do opuszczenia mównicy pod groźbą zastosowanie kar finansowych i tej mównicy nie opuszczą, to wtedy mogę dyskutować z PiS przeniesienie miejsca obrad, ale na gwizdek PiS-u pozostawiając zupełnie bez żadnej odpowiedzialności kilkudziesięciu posłów uniemożliwiających obrady pozostałym, ja sobie nie pozwolę, bo mi godność na to nie pozwala, godność moich wyborców przede wszystkim" - powiedział Kukiz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ewelina 2017-01-18 02:29:13
    Bardzo merytoryczna wypowiedź P.Pawła Kukiza zresztą jak wszystkie !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA