REKLAMA

Kukiz liczy na pięć mandatów w Małopolsce

 • Autor: WGK
 • 22 września 2015 17:30
Kukiz liczy na pięć mandatów w Małopolsce Ruch Kukiza liczy na pięć mandatów w Małopolsce

Agnieszka Ścigaj, liderka krakowskiej listy Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz'15 stwierdziła, że z list wyborczych w województwie małopolskim ugrupowanie może uzyskać nawet pięć miejsc w Sejmie.

We wtorek w Krakowie kandydaci ruchu Kukiza prezentowali się mieszkańcom. - Jesteśmy zwykłymi ludźmi i odważyliśmy się startować w wyborach do Sejmu. Chcemy rozbić silny układ partyjny na scenie politycznej, choć nie mamy struktur, doradców wizerunkowych czy pieniędzy na kampanię. Ale mamy chęci do pracy oraz otwarte oczy i uszy na potrzeby mieszkańców – cytuje liderkę krakowska Gazeta Wyborcza. Agnieszka Ścigaj przekonywała, że kandydaci postawią przede wszystkim na bezpośredni kontakt z wyborcami.

Na liście praktycznie nie ma kandydatów związanych z partiami politycznymi. Znaleźli się na niej natomiast Michał Broniewicz z Demokracji Bezpośredniej, Paweł Dziura z Ruchu Narodowego oraz Krzysztof Zając i Paweł Młynarek ze stowarzyszenia Republikanie.

Małopolscy kandydaci deklarowali działania na rzecz regionu, m.in. zabiegi o więcej inwestycji rządowych, m.in. o obwodnicę Krakowa, a także o wprowadzanie rozwiązań ekologicznych jak wymiana pieców grzewczych, ale tak, by nie ucierpieli najubożsi.

W okręgu 12. (Chrzanów) wystartuje 14 osób, w okręgu 13. (Kraków) 21 osób, w okręgu 14. (Nowy Sącz) 20 osób, w okręgu 15. (Tarnów) 18 osób.

Krakowską listę otwiera Agnieszka Ścigaj, socjolog. Na kolejnych miejscach znaleźli się  Krzysztof Zając - inżynier chemik, Izabela Lewandowska-Malec – prawnik i Kamila Kępińska – psycholog. Wszyscy bezpartyjni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • JOWanna 2015-09-22 23:42:32
  Do JOWanna: Oczywiście to zwykli obywatele są fachowcami w swoich specjalnościach a Ci "prawdziwi politycy" "rewelacyjnie zorientowani w rzeczywistości" to niestety oderwanie od rzeczywistości pogardliwie spoglądający na ciemną masę ludzką jedyni uprawnieni do sprawowania rządu dusz. Sama siebie prostuję bo niestety, kiepsko edytuje się napisany już tekst. A pan I cośtam nie daruje jakiejkolwiek pomyłki.
 • JOWanna 2015-09-22 23:14:12
  Do IQ: Bo monopol mają "prawdziwi" politycy czyli tacy, którzy od lat grzeją ławy w sejmie, senacie lub rządzie i okolicach. A kim byli przed załapaniem się do żłoba? Z reguły takimi samymi zwykłymi obywatelami o których z taką pogardą piszesz Icośtam (sama ksywka jest wielce znacząca i świadczy o Twoim niezłym samopoczuciu). Jedyne co ich odróżnia od tych zwykłych obywateli, którzy ośmielili się wystartować w wyborach do sejmu, to to, że są fachowcami w swoich firmach, instytucjach itp., znają życie i reguły nim rządzące a nie są oderwanymi od rzeczywistości bucami z wyższością spoglądającymi na "ciemny lud" , któremu można wcisnąć każdą ciemnotę.
 • IQ 2015-09-22 19:07:44
  Bełkot , szaleństwo w oczach i totalny brak orientacji w otaczającym świecie, to główne atuty tego ugrupowania. Szkoda mi tylko ludzi ( wyborców) którzy oddają głosy na takie coś, omamieni , a może otumanieni głupotą.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA