REKLAMA

Kukiz, Petru i Kosiniak-Kamysz o odwołaniu komendanta głównego policji

 • Autor: PAP/JS
 • 11 lutego 2016 16:21
Kukiz, Petru i Kosiniak-Kamysz o odwołaniu komendanta głównego policji Ktokolwiek zostanie nowym komendantem głównym policji, będzie miał problemy z reorganizacją KGP - uważa lider klubu Kukiz'15 Paweł Kukiz (fot. youtube.com)

· Ktokolwiek zostanie nowym komendantem głównym policji, będzie miał problemy z reorganizacją KGP - uważa lider klubu Kukiz'15 Paweł Kukiz.
· Jak mówił, ubolewa nad tym, że komendant Zbigniew Maj tak szybko podjął decyzję o dymisji.
· Lider Nowoczesnej uważa, że odwołanie szefa KGP świadczy o zupełnym chaosie w rządach PiS.

Zbigniew Maj o swojej rezygnacji poinformował w czwartek, 11 lutego, na konferencji prasowej w KGP.

Sprawę skomentował Paweł Kukiz, który jest wiceprzewodniczącym sejmowej komisji ds. służb specjalnych. "Ja ubolewam, że on (Maj) tak szybko podjął tę decyzję i nie wiem, czy polecił kogoś na swoje miejsce" - powiedział dziennikarzom w Sejmie. Dodał, że "nie zna do końca sprawy". "Ale ktokolwiek byłby teraz komendantem głównym, to będzie miał ogromne problemy z reorganizacją tej instytucji, Komendy Głównej Policji" - podkreślił.

Kukiz powiedział, że docierają do niego informacje od policjantów z różnych rejonów Polski "o fatalnym funkcjonowaniu komend powiatowych, wręcz sugerują powiązanie wielu funkcjonariuszy ze zorganizowanymi grupami przestępczymi".

Zaznaczył, że tę sprawę zamierza poruszyć na najbliższym posiedzeniu komisji ds. służb specjalnych i że będzie o niej rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.

Petru: Odwołanie szefa KGP świadczy o zupełnym chaosie

Sprawę skomentował także Ryszard Petru, lider Nowoczesnej.

"To świadczy o zupełnym chaosie w rządach PiS. Człowiek, który robi show, który pokazuje, że gabinet byłego komendanta jest za drogi, po dwóch miesiącach prawdopodobnie wpada na jakąś aferę i musi podać się do dymisji" - powiedział Petru, nawiązując do konferencji prasowej Maja ze stycznia, kiedy pokazywał gabinet swojego poprzednika.

"Dobra zmiana trwała dwa miesiące, teraz będzie poszukiwanie nowego komendanta, to tylko pokazuje w rękach jakich dyletantów jest nasz kraj, nawet nie są w stanie dobrze komendanta policji powołać" - powiedział lider Nowoczesnej.

Kosiniak-Kamysz: Karuzela stanowisk rozkręciła się na dobre

"Karuzela stanowisk rozkręciła się na dobre, a stoi za tym pęd PiS do władzy za wszelką cenę - ocenił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Przywołał tu, poza insp. Majem, "jednodniowego prezesa Polskiego Holdingu Obronnego" Mariusza A. Kamińskiego.

"Dobra zmiana była tylko teoretyczna, a wychodzi wielki rozgardiasz i beznadziejna sytuacja, gdzie ciągle nie ma stabilności funkcjonowania tak ważnych jednostek jak np. policja" - podkreślił.

W ocenie szefa PSL za ostatnimi zmianami personalnymi "stoi pęd do władzy za wszelką cenę". "Bez oglądania się, czy ktoś jest dobry, czy niedobry. Widać, że nic nie jest przygotowane, a najważniejszą rzeczą jest, aby kogoś odwołać i szybko znaleźć osobę na to stanowisko" - stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • spragniony123 2016-02-12 09:35:36
  Rząd wytrącił ,moim zdaniem ,broń opozycji a szczególnie prasie która wyła by na ten temat tygodniami .Koniec nie ma tematu .Znowu opozycja musi kopać nowe okopy bo rząd przeprowadził manewr .Oj napracują się biedaki bo muszą teraz przedstawić swój kunszt jeżeli w ogóle go maja .PiS zaprawiony przez lata w bojach jest mistrzem a opozycja beznadziejną targowicą
 • joantek 2016-02-12 08:04:41
  jak widać nowy rząd działa sprawnie i szybko. zdarzają się potknięcia i błędy ale tego uniknąć się nie da działając na tylu frontach jednocześnie. mam tylko nadzieję, że pis wykaszając starą bandę, sam nie stanie się nową patologią. bo słowa Kukiza o psl (i porównaniu ich do organizacji przestępczej) są jak najbardziej trafione. niestety ale "słuchy" o jakości funkcjonowania komend powiatowych policji też nie są przesadzone. pochodzę z małego miasteczka gdzie różne "patologie" nie były nawet przykrywane listkiem figowym. oczywiście zaraz odezwą się oburzeni, że jak coś się widzi to trzeba zgłaszać do prokuratury itp. niestety nie jest to takie łatwe i oczywiste kiedy się wie, że "ręka rękę myje". a gdy wreszcie uda się odsunąć "czarną owcę" od stanowiska to otrzymuje ona nowe, wyższe stanowisko... dlatego gdy słyszę o pis i jego "karuzeli" to mocno im kibicuję. a jeszcze mocnej Kukizowi, żeby trzymali rękę na pulsie, pilnowali pis i patrzyli im na ręce. niechętnie ale muszę przyznać, że ruch Kukiz jawi się jako jedyna prawdziwa opozycja. cała reszta ujada jak wiejskie kundelki, które szczekają na wszystko co się rusza...
 • Kibic 2016-02-11 23:26:55
  Do alek: I go powiększono, bo czym jak nie powiększaniem bałaganu jest zmiana tak ważnej osoby na dwa miesiące. Tyle tyłków trzeba przykleić do stołków że dnia brakuje. To co poprzednia ekipa załatwiała w osiem lat, obecna załatwia w pół roku. I tyle w temacie.
 • alek 2016-02-11 21:13:47
  Panie Petru, panie Kamysz głosząc teorie o istniejący bałagani w policji przyznajecie , że ten cały bałagan przejęto po poprzedniej ekipie. I tyle w ty temacie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA