REKLAMA

Kukiz: system "pęknie" w ciągu 2 lat

  • Autor: TM
  • 26 października 2015 04:48
Kukiz: system "pęknie" w ciągu 2 lat Będziemy obserwować jakim kluczem kieruje się zwycięska partia w spółkach skarbu państwa i na wysokich urzędach - mówił Kukiz.  Fot. facebook.com

Będzie nowa konstytucja, a system "pęknie" w ciągu 2 lat. To zapowiedzi Pawła Kukiza, którego ugrupowanie może stać się trzecią siłą w Sejmie. Według sondażu Ipsos dla TVP, Kukiz '15 uzyskał ponad 9 procent i zajął właśnie trzecie miejsce r ugrupowania już teraz mówi o początku nowego ruchu społecznego, który wkrótce zmieni konstytucję i "przywróci państwo obywatelom".

Paweł Kukiz złożył też gwarancję, że w ciągu 2 lat obecny system pęknie. Nie chciał natomiast mówić o koalicjach, ale przyznał, że przy zmianie konstytucji trzeba będzie porozumieć się z PiS, i nie tylko. Jest gotowy wspierać rząd, ale pod pewnymi warunkami.

Na początku ustawy

Zapowiedział, że jego już na początku złoży w Sejmie kilka projektów ustaw - między innymi ustawę antysitwową i deregulacyjną.

Będziemy obserwować jakim kluczem kieruje się zwycięska partia w spółkach skarbu państwa i na wysokich urzędach - mówił Paweł Kukiz. 

"Coś nieprawdopodobnego"

Zdaniem Kukiza, wynik jego ruchu to dowód jak silna jest idea obywatelskości w Polsce.

Zwrócił uwagę, że jego ugrupowanie zdobyło blisko 10 procent, mimo - jak to ujął - potężnej przewagi systemu, tak finansowej, jak i medialnej.

To jest coś nieprawdopodobnego - mówił Kukiz.

Lider Ruchu powiedział, że nie myśli na razie o sytuacji, gdy jego parlamentarzyści będą przechodzić do innego ugrupowania. Porównał to do obawy o ewentualną zdradę żony przed ślubem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA