REKLAMA

Kukiz: ten parlament dłużej niż rok, dwa, nie przetrwa

  • Autor: PAP
  • 23 października 2015 14:05
Kukiz: ten parlament dłużej niż rok, dwa, nie przetrwa Według Pawła Kukiza przedwyborcze sondaże poparcia są rozbieżne i niedokładne (fot. facebook.com)

Paweł Kukiz wyraził nadzieję, że jego ruch wprowadzi do parlamentu tyle osób, bez których ani jedna, ani druga strona nie będzie mogła samodzielnie sprawować władzy.

- Mam nadzieję, że wejdziemy w takiej ilości do parlamentu, że zrobimy wyłom w systemie, który pozwoli obywatelom, narodowi polskiemu, odzyskać władzę nad państwem, która została Polakom zabrana - powiedział Kukiz.

Ocenił, że przedwyborcze sondaże poparcia są rozbieżne i niedokładne. - Może dojść do sytuacji takiej, że rzeczywiście powstanie antypisowska koalicja. My na pewno do żadnej antykoalicji wchodzić nie będziemy, czy antypisowskiej czy antyplatformianej. Naszym koalicjantem jedynym jest Polska - podkreślił.

Jego zdaniem, jest bardzo prawdopodobne, że kadencja parlamentu nie potrwa dłużej niż rok. - Będziemy współpracować z każdym podmiotem w zakresie danego projektu, który musi nosić znamiona projektu obywatelskiego, w interesie obywateli. Jak to się wszystko poukłada nie wiem, natomiast istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ten parlament dłużej niż rok, dwa, nie przetrwa - ocenił Kukiz.

- Wszystko zależy od tego w jakiej ilości wejdziemy do parlamentu i jak będą przebiegać rozmowy liderów opcji dotyczące Polski i przyszłego kształtu ustroju państwa. Bez wątpienia ustrój państwa musi być bardzo poważnie zmodyfikowany. Państwo musi zostać przywrócone obywatelom. My tylko i wyłącznie z tego powodu startujemy w wyborach - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zygmunt 2015-10-23 15:12:43
    Wyjatkowo glupia wypowiedz. A jesli nowy sejm bedzie pro panstwowy i pro polski to tez bedziecie go bojkotowac.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA