REKLAMA

Kurski i Sellin do ministerstwa kultury. PiS decyduje o kulturze i mediach

  • Autor: GP
  • 17 listopada 2015 14:28
Kurski i Sellin do ministerstwa kultury. PiS decyduje o kulturze i mediach Jacek Kurski zreformuje telewizję (fot. flickr.com)

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze TVN wynika, że wiceministrami w resorcie kultury mają zostać Jacek Kurski i Jarosław Sellin.

Wiceprezesem rady ministrów i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie Beaty Szydło jest prof. Piotr Gliński. To jego wysiłki mają wspomagać Kurski i Sellin. Do tej pory nie ma oficjalnych nominacji dla żadnego z wymienianych polityków prawicy, ale ich nominacje są raczej pewne.

Kurski ma odpowiadać za zmiany w telewizji publicznej, a Sellin za dziedzictwo kulturowe.

Jacek Kurski jest politykiem, który w przeszłości skłócił się z Jarosławem Kaczyńskim. W roku 2011 roku poparł Zbigniewa Ziobro i odszedł z PiS. Stworzyli Solidarną Polska, która konkurowała z partią Kaczyńskiego o elektorat. Po trzech latach drogi Ziobry i Kurskiego rozeszły się. Od tego momentu Kurski starał się zbliżyć do PiS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA