REKLAMA

Kurski na czele TVP nielegalnie? Jest zawiadomienie do prokuratury

  • Autor: GP/PAP
  • 27 października 2016 12:05
Kurski na czele TVP nielegalnie? Jest zawiadomienie do prokuratury Jacek Kurski wygrał w połowie października konkurs na stanowisko prezesa TVP. (fot.:wikipedia.org/domena publiczna)

• Powołanie w połowie października Jacka Kurskiego na szefa TVP zostało skierowane do prokuratury.
• Reżyser Bogdan Czajkowski chce by sprawdzono, czy prezes TVP w procedurze konkursowej nie złamał prawa i nie spóźnił się z dostarczeniem dokumentów aplikacyjnych do Sejmu.
• Poseł Krzysztof Brejza w związku z tą sprawą poprosił Kancelarię Sejmu o nagrania z dnia, kiedy Kurski składał aplikację konkursową na szefa TVP.

Reżyser Bogdan Czajkowski złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie. W ocenie reżysera doszło do naruszenia prawa w przeprowadzonym postępowaniu konkursowym na szefa TVP. Tę rywalizację wygrał Jacek Kurski, a decyzje podejmowała Rada Mediów Narodowych.

Czajkowski uważa, że doszło do "poświadczenia nieprawdy" w ramach procedury konkursowej. Kurski miał złożyć dokumenty wymagane do przystąpienia do konkursu 15 września Sejmie. Doszło do tego, w ocenie skarżącego 20 minut po zamknięciu ustawowego terminu.

Nie tylko Kurski miał sfałszować termin dostarczenia dokumentów, ale i pracownik Kancelarii Sejmu, który je odbierał.

Jedną z osób mających świadczyć, że Kurski się spóźnił ma być prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i konkurent Kurskiego w procedurze wyboru na szefa TVP - Krzysztof Skowroński.

Czytaj: Jaki pomysł na TVP miał Krzysztof Skowroński?

W całą sprawę włączył się już poseł opozycji, Krzysztof Brejza. Polityk PO wystąpił do Marszałka Sejmu i Kancelarii o udostępnienie nagrań z monitoringu kompleksu sejmowego z tego dnia, by ustalić przebieg wydarzeń.

Jacek Kurski jest ponownie prezesem TVP w wyniku konkursu, który Rada Mediów Narodowych rozpisała latem, a rozstrzygnęła w połowie października.

- Jacek Kurski zaprezentował bardzo ciekawy, dynamiczny program działania telewizji - powiedział po nominacji Kurskiego przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Czytaj: Nowy zarząd TVP wybrany przez Radę Mediów Narodowych

Jacek Kurski jest krytykowany przez opozycję i cześć środowiska dziennikarskiego, bo jako były poseł PiS i aktywny polityk jest posądzany o stronnicze kierowanie medium publicznym jakim jest TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA