REKLAMA

Lech Wałęsa: Jestem gotowy poddać się badaniu na wariografie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 29 lutego 2016 11:55
Lech Wałęsa: Jestem gotowy poddać się badaniu na wariografie Lech Wałęsa kolejny raz zapowiedział złożenie sprawy do sądu (fot. facebook.com/Lech Wałęsa)

"Jestem gotów natychmiast. Nigdy nie było zdrady" - tak były prezydent Lech Wałęsa odpowiedział na pytanie internatuty dotyczące poddaniu się badaniu wariografem.

Lech Wałęsa na swoim mikroblogu na portalu Wykop.pl odpowiadał na pytania internautów w sprawie dokumentów znalezionych w domu generała Czesława Kiszczaka.

Jedno z nich dotyczyło tego, czy jest gotów poddać się badaniu na wariografie. "Jestem gotów natychmiast. Nigdy nie było zdrady" - odpowiedział Lech Wałęsa.

Kolejny raz zapowiedział także złożenie sprawy do sądu.

"Jesteśmy w stanie udowodnić, że te dokumenty zostały dorzucone, że do Kiszczaka torby dorzucono nowe dokumenty. Złożę w sądzie sprawę - wtedy im wybaczałem, ale teraz - w Wolnej Polsce - nie wybaczę. I jak to zrobili - ogłosili na cały Świat, podważyli moje imię! Nie daruję Wam tego! Jestem katolikiem, ale dla dobra Polski muszę to wyjaśnić" - pisał.

Były prezydent odpowiedział także na pytanie, jak czuje się w roli bohatera narodowego:

"Nie chciałem być bohaterem narodowym, jestem prosto i ambitnie wychowany. Staram się robić to dobrze. Jednocześnie boję się trochę Pana Boga i mojej Żony. To mi pomagało, było 5 zamachów na moje życie. Są świadkowie. Zgłosiłem to do IPN, ale oczywiście oni tego nie wyjaśniają. W moich sprawach nic nie rozwiązali".

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA