REKLAMA

Lech Wałęsa narzeka na zmiany praktyk w BOR

 • Autor: GP
 • 01 lipca 2016 07:25
Lech Wałęsa narzeka na zmiany praktyk w BOR Lech Wałęsa był prezydentem w latach 1990 - 1995. (fot.:facebook.com/lechwalesa)

• Lech Wałęsa wyraził we wpisie na portalu społecznościowym niezadowolenie z nowych praktyk ochronnych BOR-u.
• Insynuuje, że PiS prowadzi w ten sposób inwigilację jego osoby.
• Wałęsa, jak wszyscy byli prezydenci, ma prawo do ochrony z racji stanowiska jakie piastował.

Były prezydent i legenda Solidarności Lech Wałęsa jest niezadowolony ze zmian, które wprowadziło Biuro Ochrony Rządu (BOR). Późnym wieczorem w środę (29 czerwca) Wałęsa napisał na swojej oficjalnej stronie, na portalu społecznościowym:

- Informuję publicznie, że Bor PIS-owski zabrał się za ochronę byłego prezydenta. Te zmiany są dużo droższe i bardzo niewygodne .To wygląda na inwigilacje i utrudnianie życia. Dlatego wnoszę o wycofanie tych zmian, albo natychmiastowe zabranie tej PIS-owskiej Inwigilacji. Lech Wałęsa

Wałęsa nie sprecyzował, jakie działania, czy praktyki BOR są powodem jego frustracji.

Czytaj: Lech Wałęsa murem za Komitetem Obrony Demokracji

We wpisie wybrzmiewa niechęć, jaką dzielą między sobą liderzy obecnej formacji rządzącej i były prezydent.

Prezydent Wałęsa, podobnie jak wszyscy politycy, którzy piastowali najwyższy urząd w państwie, ma prawo do ochrony zapewnionej ustawowo. Jest ona podyktowana tym, że osoby na stanowisku prezydenta miały dostęp do tajemnic państwowych, jak i podejmowały decyzje kluczowe z racji bezpieczeństwa państwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • PO-hańba i Wstyd!!! 2016-09-25 20:55:14
  Do wdzivny: Czy wy z PO robicie wszystko co wam Merkel i Bruksela kaze? Ladnie zdradziliscie Polske i Polakow w Brukseli. Zdradziliscie rowniez sojusznikow z Grupy wyszechradzkiej. na to jest artykul kodeksu karnego 129 o zdradzie dyplomatycznej. Trybunal Stanu dla POwcow a nie sejm
 • Jacek 2016-09-18 13:20:36
  "TW BOLEK " To największa SPRZEDAJNA SZMATA SB!!! Mam nadzieję że kiedyś ODPOWIE za donoszenie za KASĘ na KOLEGÓW!!! Na SB się OBRAZIŁ jak nie chcieli mu PŁACIĆ!!!!
 • wdzivny 2016-07-01 19:59:01
  Jasińska z tą nienawiścią katolicką zaszła tak daleko, jak było to z dedektywem Bednarskim: Zabili go i uciekł. Namieszała grochu z kapustą.
 • gosc 2016-07-01 10:59:57
  bolus i jego paranoje , wachowski wystarczy mu
 • Jasińska 2016-07-01 09:03:27
  Z wielką chęcią dałabym analfabecie bolkowi - słupowi SB cji... w papę za to, że z mojego brata Jana Jasińskiego uczynił numer lotka w kolekturze SB...i za to, że sprzedał nie tylko kolegów z W-4 ..ale całą Polskę za prywatne korzyści! SB ek BOLEK POd ochraną.... BOLEK to jednak ma szczęście!...gdyby ten szpicel trafił na czas okupacji.... Mój stryj delegat Rządu Londyńskiego na Kraj...minister Wyznań, Opieki Społecznej i Oświecenia Publicznego - wydawał też wyroki śmierci na kolaborantów takich jak BOLEK, którzy sprzedawali Polaków i Żydów... - został zdradzony przez Moczara ..Bartoszewskiego...którzy wówczas nic nie znaczyli tak jak BOLEK w 70 roku!!!!...ale mój stryj nie zdradził nikogo, gdy gestapo zabrało go z tajnej matury...maltretowało szarpało przez psy....i ostatecznie zamordowało!!! Mój brat Jan Jasiński był w czołówce Komitetu Strajkowego Stoczni im. Lenina...był jednym z przywódców....a BOLEK spółkował z SB!!! i wygrywał kasiorę za kolegów z W-4! Do mnie Bolek mówił, ze mój brat to jego najlepszy kolega!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA