REKLAMA

Lech Wałęsa: Nie boję się IPN, prokuratury Ziobry ani PiS. Nic na mnie nie znajdą

  • Autor: PAP/AT
  • 29 sierpnia 2017 07:02
Lech Wałęsa: Nie boję się IPN, prokuratury Ziobry ani PiS. Nic na mnie nie znajdą Nic na mnie nie znajdą - powiedział Wałęsa (Lech Wałęsa, fot. youtube.com)

Były prezydent Lech Wałęsa skomentował sprawę postępowania karnego dot. złożenia przez niego fałszywych zeznań dotyczących TW "Bolek", prowadzone przez pion śledczy IPN.

Nic na mnie nie znajdą. Mogą tylko sfabrykować - powiedział w wywiadzie dla 'Rzeczpospolitej" Wałęsa. "Nie boję się IPN, prokuratury Ziobry ani PiS. Boję się tylko Pana Boga i troszeczkę żony" – zaznaczył.

Wałęsa w wywiadzie opublikowanym we wtorkowej "Rzeczpospolitej" wyraził swe zdanie o postępowaniu karnym w sprawie złożenia przez niego fałszywych zeznań dotyczących TW "Bolek", prowadzone przez pion śledczy IPN. "Mam wyroki sądu, zostałem oczyszczony przez Sąd Lustracyjny, mam status pokrzywdzonego" - powiedział były prezydent.

Lech Wałęsa na pytanie, gdzie będzie w dzień obchodów rocznicy Sierpnia '80, odpowiedział: "zawsze 31 sierpnia rano jadąc do pracy, zatrzymuję się pod pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku i składam tam kwiaty. W tym roku również oddam cześć kolegom. Później pojadę do pracy".

Były prezydent wypowiedział się również na temat inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej przeprowadzenia referendum ws. konstytucji.

Czytaj też: Błaszczak: Lech Wałęsa stosuje metodę zaprzeczania faktom

Wałęsa powiedział, że obecna konstytucja "nie jest dobra". "W spokojnym terminie, za zgodą narodu, trzeba ją poprawić. To nie ulega wątpliwości. Ale nie teraz" - ocenił.

Według byłego prezydenta PiS nie ma "moralnego prawa do zmiany konstytucji" ani "odpowiedniej większości w Sejmie". "Społeczeństwo za ich rządów jest bardzo podzielone. Nie mogą narzucać swojej woli, nawet jeśli mają najlepsze notowania ze wszystkich partii politycznych" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA