REKLAMA

Lech Wałęsa o kandydaturze Saryusz-Wolskiego: Wstyd mi za to co się dzieje

 • Autor: PAP/JS
 • 06 marca 2017 21:28
Lech Wałęsa o kandydaturze Saryusz-Wolskiego: Wstyd mi za to co się dzieje Lech Wałęsa (fot. Facebook)

Nie mam słów, które wyraziłoby moje oburzenie na takie działania naszego rządu. Wstyd mi za to co się dzieje – tak b. prezydent Lech Wałęsa skomentował wystawienie Jacka Saryusz-Wolskiego jako kandydata Polski na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Lech Wałęsa, który wieczorem spotkał się z sympatykami KOD w Bielsku-Białej, powiedział, że kandydatura Saryusz-Wolskiego całkowicie go zaskoczyła.

"Znałem go dobrze i uważałem, że to bardzo rozsądny, mądry (…) człowiek. To, co zrobił, nie mieści się w głowie. Zastanawiam się, czy to możliwe? Muszą mieć wielkiego haka na niego. Inne logiczne rzeczy nie funkcjonują. On jest za mądry, żeby takie błędy popełniać. Tu musi być jakieś drugie dno" - powiedział Wałęsa w rozmowie z dziennikarzami.

Zdaniem byłego prezydenta, działanie rządu, który wystawił Saryusz-Wolskiego, "powinno jeszcze bardziej zdopingować naród, aby jak najszybciej pozbył się tej władzy".

Lech Wałęsa ocenił, że obecna ekipa rządząca "rujnuje Polskę". "Zapłacimy za to prędzej, czy później. Dlatego według mnie, powinniśmy jak najszybciej dokonać wymiany, ale (…) jesteśmy demokratami, a demokratycznie - jak wiadomo - jest to nieprawdopodobne. Od początku mówiłem: należałoby zażądać referendum zbierając więcej podpisów, niż oni otrzymali głosów w wyborach. Gdybyśmy tego dokonali świat by zrozumiał, że po stronie społecznej jest racja i pozwolił nam na bardziej męskie działania" - powiedział b. prezydent.

Dodał, że obecnie do zmian muszą doprowadzić ludzie młodsi od niego. Zapewniał jednak o swym zaangażowaniu. "Chcę przygotować dla nich rozwiązania poprzez dyskusje, pytając narodu, co o tym sądzi i czy myśli podobnie jak ja. Bo ja mogę się mylić" - dodał. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Dyktator Kaczor 2017-03-13 09:09:37
  Do Zofia lat 82 i UB-BOLEK: Odpowiadam - Wałęsę internowali a Kaczyńskiego nie. Próba oczernienia Wałęsy to zasłona dymna bo agentów należy szukać wśród tych których nie aresztowano i 13 grudnia spali do południa.
 • UB-BOLEK! 2017-03-13 03:57:13
  Kiedy ten Prymityw ten SŁUP SB.BOLEK...ta kukła...to bydle pójdzie siedzieć za zdradę kolegów i Polski!???
 • Zofia lat 82 2017-03-07 09:16:01
  No widzę że TW Bolek mówi z własnego doświadczenia. Jakie "haki" mieli na Lecha Wałęsę, że zgodził się donosić i dał wodzić się na smyczy? To musiało być coś bardzo paskudnego!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA