REKLAMA

Lech Wałęsa weźmie udział w kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej. Co na to PiS?

 • Autor: PAP/JS
 • 29 czerwca 2017 18:24
Lech Wałęsa weźmie udział w kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej. Co na to PiS? (Fot. PTWP/Piotr Waniorek)

Nikt nie stoi ponad prawem, jakkolwiek się nazywa; wszyscy są równi wobec prawa - tak szef MSWiA Mariusz Błaszczak skomentował zapowiedź b. prezydenta Lecha Wałęsy, że pojawi się on na kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca.

"Mówię stanowczo i wyraźnie: nikt nie jest ponad prawem, wszyscy są zobowiązani do przestrzegania prawa (...), a policja stoi na straży porządku i bezpieczeństwa" - powiedział minister na konferencji prasowej.

"Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość wszyscy są równi wobec prawa. Rzeczywiście poprzednio było tak, że byli równi i równiejsi - te czasy już się skończyły" - podkreślił Błaszczak.

Były prezydent Lech Wałęsa zapowiedział, że pojawi się na kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca. "Potwierdzam swoją obecność" - napisał b. prezydent na Facebooku.

Wałęsa udostępnił wpis stowarzyszenia "My naród", które zapowiedziało: "My, Naród razem z Lechem Wałęsą i Władysławem Frasyniukiem na kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej 10 lipca 2017, nie może Was zabraknąć. To się dzieje teraz!". Były prezydent skomentował: "Potwierdzam swoją obecność".

W czasie obchodów ostatniej miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki uczestników Marszu Pamięci. Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu. Wśród kontrmanifestujących był m.in. Władysław Frasyniuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • stan 2017-06-30 11:31:44
  i bdb jak demokracja to demokracja.
 • PIS to nie prawica 2017-06-30 11:06:43
  Do prawica: A dlaczego ludzie protestowali przeciwko komunie? Bołamała prawo, wprowadzała niedemokratyczne regulacje, stawiała swoich ludzi na wszystkich możliwych stanowiskach w państwie. PIS to taka nowa komuna z która trzeba walczyć bo roni to samo.
 • prawica 2017-06-30 10:14:08
  Nie wątpię iż na tak głupi pomysł mógł wpaść tyko Lech Wałęsa, jeżeli uwarzcie również iż miesięcznice smoleńskie to patologia i burdy uliczne nakręcane przez Jarosława Kaczyńskiego,więc dlaczego robicie to samo?
 • Ten Lech - tak! 2017-06-30 09:01:08
  Brawo Lechu! Nareszcie wracasz do formy! Pokaż co potrafisz!
 • Lechu do Boju. 2017-06-29 19:57:18
  Nareszcie Lechu pogoniles tamtych pogonisz i tych Komunistow.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA