REKLAMA

Legutko ostro o słowach Timmermansa: "breżniewizm"

  • Autor: PAP/GP
  • 26 lipca 2017 13:45
Legutko ostro o słowach Timmermansa: "breżniewizm" Legutko (PiS): - Unia Europejska nie ma problemu z Polską. Unia Europejska ma problem z Komisją Europejską. (fot.:rlegutko.pl)

- Sprawa reformy wymiaru sprawiedliwości jest suwerenną sprawą Polski i jej konstytucyjnych organów - stwierdził europoseł PiS prof. Ryszard Legutko. Według niego w słowach Timmermansa, podważającego ten fakt, pobrzmiewa niewyobrażalny "breżniewizm".

W środę wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans powiedział na konferencji prasowej, że KE zaleca, aby polskie władze rozwiązały wszystkie zidentyfikowane problemy w sprawie sądownictwa w ciągu miesiąca. Timmermans stwierdził również, że w przypadku odwołania sędziów Sądu Najwyższego lub przeniesienia ich w stan spoczynku, KE jest gotowa uruchomić art. 7 traktatu unijnego dopuszczający sankcje.

- Retoryka wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, której dał wyraz w swoim wystąpieniu ws. Polski była bardzo ostra, czego można się było spodziewać - mówił wiceprzewodniczący grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE i europoseł PiS prof. Ryszard Legutko.

Według prof. Legutki taka retoryka jest niezwykle niebezpieczna, bo oznacza ona, że KE stawia się właściwie w roli Pana Boga. - Takie określenie działania Komisji byłoby najbliższe prawdy" - dodaje europoseł PiS.

Prof. Legutko uważa, że to kiedy i jak zostanie przeprowadzona reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości jest wewnętrzną sprawą Polski. - Są ciała konstytucyjne, które się tą reformą zajmują - stwierdza Legutko.

- Powiedziałbym, że w słowach Timmermansa pobrzmiewa niewyobrażalny "breżniewizm" - mówi, komentując postawę wiceszefa KE i instytucji, którą reprezentuje.

Odnosząc się do słów Timmermansa, w których zagroził, że jeśli któryś z sędziów zostanie przeniesiony w stan spoczynku, to KE momentalnie ukarze Polskę, prof. Legutko zdziwił się, że wiceprzewodniczący KE śmiał tak powiedzieć.

Oceniając sposób działania KE prof. Legutko, że fakt, iż Komisja ma ambicje zostania instytucją poza jakąkolwiek kontrolą stanowi zagrożenie dla Europy. - To bardzo niebezpieczna tendencja uważa Legutko.

- Unia Europejska nie ma problemu z Polską. Unia Europejska ma problem z Komisją Europejską - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kat 2017-07-26 23:16:49
    No cóż Pan Legutko nie rozumie co znaczy reforma zgodna z konstytucją i ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi. Czas najwyższy rozważyć kwestię zabierania tytułów profesora szubrawcom.
  • qwert 2017-07-26 14:18:27
    Panie Legutko: Weź się pan do uczciwej roboty i opier.... tego całego Timeransa czy jak mu tam! Tylko zrób to pan tam w eurokołchozie, a nie tutaj w kraju! Siedział pan koło Farage'a i uśmiechał się pan jak on opieprzał tych durniów. To zrób pan choć raz podobnie (ale nie po polsku bo tłumacze wygładzą).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA