REKLAMA

Lekarze chcą jasnych zasad przepisywania leków 75 plus

  • Autor: Rynekseniora.pl
  • 17 sierpnia 2016 10:16
Lekarze chcą jasnych zasad przepisywania leków 75 plus Leki "S" będą wypisywane pacjentom, którzy ukończyli 75 lat i złożyli deklarację u danego świadczeniodawcy (Fot. Materiały prasowe)

Porozumienie Zielonogórskie wskazało na konieczność jasnego i precyzyjnego określenia przez Ministerstwo Zdrowia, jak będzie technicznie wyglądało w POZ przepisywanie leków 75+ i jakie uprawnienia do tych leków będzie posiadał pacjent.

Jak podało na swojej stronie internetowej Porozumienie Zielonogórskie, 12 sierpnia jego przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniu z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem i wiceministrem Markiem Tombarkiewiczem. Tematem spotkania były leki 75+ i zasady wdrażania programu.

Projekt listy leków tzw. "S" zawiera 68 substancji czynnych, wśród których są takie, które dla pacjentów ze względu na cenę były trudno dostępne lub niedostępne.

Jak podało PZ w komunikacie, lekarze z jednej strony wyrazili zadowolenie z tego, jakie substancje znalazły się na liście, a z drugiej strony, nadzieje na to, że lista będzie się rozszerzać o kolejne preparaty.

Marek Twardowski, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego, zwrócił uwagę na te elementy, które wymagają doprecyzowania i wyjaśnienia. Zawnioskował również, aby listy refundacyjne nie były zmieniane co dwa, lecz co trzy miesiące. Minister Radziwiłł z tym wnioskiem się zgodził.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA