REKLAMA

Leszek Miller o rządzie PiS i polityce Jarosława Kaczyńskiego

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 16 listopada 2017 19:21
Leszek Miller o rządzie PiS i polityce Jarosława Kaczyńskiego Leszek Miller zwraca uwagę, że PiS nie zdaje sobie sprawy, że może wkrótce utracić władzę (fot. youtube.com)

- Jedynym, jak na razie, przeciwnikiem PiS jest sam PiS. Obecna opozycja nie jest w stanie przeciwstawić się skutecznie rządzącemu ugrupowaniu - mówi Leszek Miller, premier za rządów SLD.

Jak podkreśla, PiS przestaje być monolitem, w partii zaczynają się perturbacje.

Takie sygnały, że nie wszystko idzie tak, jak chcieliby rządzący, dochodzą również z wewnątrz PiS, jak i z relacji pomiędzy tym ugrupowaniem a prezydentem, gdzie napięcia stają się coraz bardziej widoczne - zauważa Leszek Miller.

Jego zdaniem tarcia będą się nasilać. - Nie ma mowy o ich wyciszeniu, raczej będą eskalować i stawać się coraz większym problemem dla Jarosława Kaczyńskiego. Część tych napięć bierze się z osobistych ambicji. Wszyscy ci politycy mają ogromne ambicje polityczne i w żaden sposób z nich nie zrezygnują - zauważa.

Zwraca też uwagę, że PiS nie zdaje sobie sprawy, że może wkrótce utracić władzę.

- Zachowują się tak, jakby zakładali rządzenie do końca świata, co jest złudne oczywiście. Prędzej czy później władza się zmieni, pytanie tylko kiedy? Jeżeli dziś PiS wprowadza różne ustawy i zmienia prawo tak, by uderzało w opozycję, poszczególne grupy społeczne czy zawodowe, to politycy tej partii powinni pamiętać, że przy zmianie władzy to wszystko obróci się przeciwko nim. Miecz jest obosieczny - twierdzi. 

Więcej przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA