REKLAMA

Leszek Ruszczyk liderem listy PO w okręgu radomskim

  • Autor: PAP
  • 11 września 2015 16:55
Leszek Ruszczyk liderem listy PO w okręgu radomskim Leszek Ruszczyk startuje w Radomiu

Leszek Ruszczyk został jedynką na liście wyborczej Platformy Obywatelskiej w okręgu radomskim. Z tej samej listy kandydują jeszcze m.in. Ludwik Dorn oraz Marek Wikiński.

W piątek przedstawiciele sztabu wyborczego PO złożyli do Okręgowej Komisji Wyborczej w Radomiu dokumenty potrzebne do rejestracji listy kandydatów w wyborach do Sejmu w okręgu nr 17 oraz kandydata na senatora w okręgu nr 50 - Wojciecha Gęsiaka, architekta, byłego prezydenta Radomia.

Jak poinformował podczas briefingu Jerzy Zawodnik, szef sztabu wyborczego na okręg 17, zebrano ponad 4 tys. podpisów poparcia dla kandydatury senatora i ponad 8 tys. podpisów dla kandydatów do Sejmu.

W okręgu nr 49 Platforma nie wystawiła własnego kandydata do Senatu. PO będzie popierała wystawionego przez PSL kandydata na senatora Leszka Przybytniaka - radnego samorządu woj. mazowieckiego.

Zgodnie z decyzją władz krajowych na drugim miejscu na liście kandydatów PO do Sejmu w okręgu radomskim znalazł się Ludwik Dorn, były bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, były wiceprezes PiS i były wicepremier oraz szef MSWiA w rządzie PiS.

Inni kandydaci

Dziesiąte miejsce na liście ma Marek Wikiński - przez wiele lat związany z SLD, poseł na Sejm III, IV, V i VI kadencji, b. sekretarz stanu w KPRM w rządzie Leszka Millera i w pierwszym rządzie Marka Belki.

Na liście PO do Sejmu znalazła się także poseł Małgorzata Woźniak, która w Sejmie jest od stycznia br. Woźniak zajęła miejsce posła Radosława Witkowskiego, który w grudniu ub. roku wybrał wybory na prezydenta Radomia.

Na liście PO są także samorządowcy: na trzecim miejscu - wiceprezydent Radomia Anna Maria Białkowska, na czwartym Tomasz Śmietanka - burmistrz Kozienic, a także Mariola Szymczak - wiceburmistrz Lipska oraz b. wójt Wieniawy Alina Szeliga.

Przedostatnie miejsce na liście ma Jacek Kacprzak - polski piłkarz i trener, mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski i Superpucharu z Legią Warszawa.

Okręg nr 17 do Sejmu obejmuje powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki i zwoleński oraz miasto Radom. Okręg nr 49 do Senatu obejmuje powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, przysuski, a okręg nr 50 do Senatu obejmuje powiaty: lipski, radomski, szydłowiecki, zwoleński i miasto Radom.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA