REKLAMA

Leszek Suski nowym komendantem głównym PSP

  • Autor: AS/PAP
  • 22 grudnia 2015 14:42
Leszek Suski nowym komendantem głównym PSP Suski został powołany na komendanta głównego PSP przez premier Beatę Szydło na wniosek szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka (fot. msw.gov.pl)

Starszy brygadier Leszek Suski został powołany na stanowisko komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej - poinformowało MSWiA.

Suski zastąpił na stanowisku komendanta głównego PSP nadbryg. Wiesława Leśniakiewicza, który został odwołany w poniedziałek 21 grudnia.

Zobacz także: Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz odwołany

Suski został powołany na komendanta głównego PSP przez premier Beatę Szydło na wniosek szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który we wtorek 22 grudnia wręczył mu nominację. Suski został także nowym Szefem Obrony Cywilnej Kraju.

Leszek Suski urodził się 31 grudnia 1957 r. Służbę w PSP rozpoczął w 1981 r. W 1986 r. skończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej. Pełnił służbę m.in. w Katedrze Taktyki i Dowodzenia SGSP, był także dowódcą zmianowym i p.o. dowódcy Jednostki nr I w Warszawie.

Od 1997 r. służył w Komendzie Głównej PSP. Następnie w latach 2002-2005 oddelegowany do MSWiA. Pełnił również w latach 2005-2007 funkcję pierwszego zastępcy komendanta głównego PSP. Był także sejmowym ekspertem do spraw ochrony przeciwpożarowej i zarządzania kryzysowego.

Na początku grudnia ze stanowiska odwołany został zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Piotr Kwiatkowski, który sam – w listopadzie - odszedł ze służby. Raporty o odejście ze służby złożyło też kilku komendantów wojewódzkich PSP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA