REKLAMA

Lewandowski: najgorszy dzień dla Polski od 2004 roku

  • Autor: bad
  • 19 stycznia 2016 15:49
Lewandowski: najgorszy dzień dla Polski od 2004 roku - Polacy odsiadują dzisiaj w Brukseli wyrok zbiorowy za rządy PiS – uważa europoseł Janusz Lewandowski. (fot.: PTWP)

Janusz Lewandowski uważa, że dzisiejszy dzień jest dla Polski najgorszym od 2004 r.
Jego zdaniem za „polsko-polską wojnę na oczach Europy” odpowiada nie PO, ale PiS.
PO nie przygotowuje żadnej rezolucji przeciwko Polsce - dodaje.

- Przeżywaliśmy tu różne, dobre i złe chwile. Dziś to jest najgorszy dzień dla Polski od roku 2004. Europa sprawdza stan praworządności w naszym kraju – powiedział Janusz Lewandowski, deputowany do Parlamentu Europejskiego na konferencji prasowej przed wtorkową debatą europarlamentu o Polsce.

Zdaniem Lewandowskiego stało się to sprawą „rządów PiS, które dokonały tego w niespełna dwa miesiące”. - Główny sprawca ukrywa się w kraju, wysyła posłańców i wciąż zapowiada zmiany – dodał, mówiąc o Jarosławie Kaczyńskim.

 Lewandowski uważa, że „tych przykrych dni w parlamencie czy komisji będzie dla Polski więcej”, a za „polsko-polską wojnę na oczach Europy” odpowiada nie PO, ale PiS. - Polacy odsiadują dzisiaj w Brukseli wyrok zbiorowy za rządy PiS-u – uznał Janusz Lewandowski.

Czytaj też: To nie jest debata przeciwko Polsce, bo Polska to nie PiS

Europoseł zaprzeczył oskarżeniom PiS o tworzeniu w europarlamencie rezolucji przeciwko Polsce. - Nie ma żadnej rezolucji. Jedyny dokument w kształcie rezolucji napisali europosłowie PiS w 2014 roku. Nie popadajmy w obłęd obłudy - stwierdził Lewandowski.

Lewandowski uznaje za „olbrzymią obłudę” rozsyłane europarlamentarzystom przez m.in. Kancelarię Premiera biuletyny, w których PiS podkreśla, że ma mandat obywatelski oraz przedstawia swój punkt widzenia na sytuację w Polsce. Przypomina też, że afery cechowały poprzedni rząd.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • grabieżcom mówimy NIE! 2016-01-19 17:59:04
    ten pan już nigdy nie powinien się wypowiadać w sprawie Polski!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA