REKLAMA

Lewandowski w PE o kroczącym zamachu stanu na instytucje państwa prawa w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 14 grudnia 2016 17:19
Lewandowski w PE o kroczącym zamachu stanu na instytucje państwa prawa w Polsce Europoseł PO Janusz Lewandowski (fot. twitter.com)

Władza PiS, choć z demokratycznego mandatu, nie usprawiedliwia kroczącego zamachu stanu na instytucje państwa prawa; Polska jest chorym ogniwem wspólnoty - mówił w czasie debaty o naszym kraju w PE europoseł PO Janusz Lewandowski.

"Ta władza wzięła się z demokratycznego mandatu, ale mandat mniej niż 20 proc. uprawnionych do głosowania nie usprawiedliwia kroczącego zamachu stanu na instytucje państwa prawa, społeczeństwa obywatelskiego, zdrowej gospodarki, nie usprawiedliwia rujnowania pozycji Polski w świecie" - powiedział w Strasburgu Lewandowski, który wypowiadał się w imieniu Europejskiej Partii Ludowej.

Czytaj też: Timmermans: Jest zagrożenie, że kryzys konstytucyjny w Polsce się pogłębi

Jak podkreślał, na forum PE o Polsce rozmawiano już pięć razy. "Jesteśmy chorym ogniwem tej wspólnoty; cenę płaci cała Polska. To wspaniałe dzieło milionów Polaków, jakim jest Polska ćwierćwiecza, nie zasługuje na płacenie tak wielkiej ceny za nadużycia władzy" - mówił polityk PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA