REKLAMA

Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru chciał usłyszeć od Andrzeja Dudy o Polsce w Europie

 • Autor: PAP/GP
 • 15 kwietnia 2016 14:17
Lider Nowoczesnej, Ryszard Petru chciał usłyszeć od Andrzeja Dudy o Polsce w Europie Petru pytany, dlaczego nie klaskał po zakończeniu orędzia prezydenta, powiedział, że trudno mu było klaskać po takim przemówienie w kontekście jaki mamy obecnie. (fot.:twitter.com)

• Prezydent Andrzej Duda mówił w orędziu głównie o przeszłości, nie wspomniał natomiast o rzeczy najważniejszej - o przyszłości Polski w Europie - stwierdził lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
• To bardzo słabe i trochę smutne przemówienie prezydenta - ocenił.

W piątek w Poznaniu w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, podczas którego prezydent Duda wygłosił orędzie.

Po zakończeniu Zgromadzenia Narodowego - które tworzą obradujący wspólnie posłowie i senatorowie - Petru powiedział dziennikarzom komentując orędzie prezydenta, że Duda odwoływał się tylko do historii, nie mówiąc nic o tym, jak możemy teraz budować silną wspólnotę polską.

Liderowi Nowoczesnej zabrakło w orędziu prezydenta rzeczy - jak mówił - najważniejszej, czyli odniesienia do przyszłości Polski w Europie. Prezydent - stwierdził Petru - głównie mówił o przeszłości, w ogóle nie wspomniał o przyszłości.

- Dzisiaj to, co się dzieje w polskim państwie - niestety z udziałem pana prezydenta - oddala nas od Europy. Powodem jest to, co się dzieje, czyli nierespektowanie jakichkolwiek standardów europejskich, o których marzył Mieszko I - powiedział szef Nowoczesnej.

Przeczytaj: Ewa Kopacz o wystąpieniu Andrzeja Dudy w Poznaniu

- Przystąpiliśmy do chrześcijańskiej Europy, gdzie przestrzegane jest prawo. Tymczasem to prezydent Andrzej Duda nie przestrzega prawa, nie przyjmując m.in. ślubowania od wybranych zgodnie z prawem sędziów TK - dodał.

Petru pytany, dlaczego nie klaskał po zakończeniu orędzia prezydenta, powiedział, że trudno mu było klaskać po takim przemówienie w kontekście jaki mamy obecnie.

- Przypomnę, że po wczorajszym głosowaniu w Sejmie (ws. wyboru sędziego TK) zostały zerwane jakiekolwiek możliwości porozumienia. Polska jest w chaosie i poważnym kryzysie konstytucyjnym, a prezydent w swoim wystąpienie się do tego nie odnosi - powiedział szef Nowoczesnej.

Jego zdaniem "Polacy wiedzą, że jest źle" i że prezydent Duda jest jednym z tych osób, które mogłyby obecny konflikt rozwiązać, podejmując odważne decyzje, ale tego nie robi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Tomek 2016-05-01 16:28:16
  Wszystko już zostało "USTALONE"!!! PUTIN poszedł na rękę tuSSkowi i zrobił co TRZEBA !!! tuSSku miał ZROBIĆ WSZYSTKO by sprawą zajęli się TYLKO fachowcy SOWIECKIEGO MAK-u!!!Nie sądzisz chyba że teraz ODDADZĄ czarne skrzynki ,wrak i co jeszcze !!!? Jedyne dowody WIERZ MI nie mogą i nie wrócą już do POLSKI!!! To jest teraz w interesie Putina i tuSSka !!! A petruSSku za wszelką cenę ma ROBIĆ ZADYMĘ w POLSCE!!!
 • Hektor 2016-04-15 17:34:30
  Naszczeście nikt z jego opinią sie nie liczy! Koleś z nadzieniem czekoladowym w majtach!
 • dobra rada 2016-04-15 16:04:03
  Ty skandaliczny uliczniku nie paplaj kłamstwa i obłudy , że w Europie jest przestrzegane prawo , przecież byłeś z donosem i wiesz dobrze , że nie jest prawo przestrzegane : bezpieczeństwo obywateli w jest zagrożone - jak ostatnie traktowanie kobiet w Kolonii i innych krajach , ludzie boją się wychodzić z domów bo służby mundurowe nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa itd. Zajmij się człowieku wreszcie pracą , skończ z tym populizmem i hipokryzją . Najlepiej zrzeknij się mandatu , bo już nie da się ciebie słuchać.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA