REKLAMA

Liroy-Marzec walczy z klubem Kukiz'15. Złożył pozew przeciwko wiceszefowi klubu

  • Autor: PAP/AT
  • 11 lipca 2017 08:28
Liroy-Marzec walczy z klubem Kukiz'15. Złożył pozew przeciwko wiceszefowi klubu Liroy domaga się od Jarosława Porwicha oświadczenia na większości najpopularniejszych portali (Piotr Liroy-Marzec, fot.facebook.com/Piotr-Liroy-Marzec-Poseł-na-Sejm-Rzeczypospolitej)

Poseł Piotr Liroy-Marzec pozwał wiceszefa klubu Kukiz'15 Jarosława Porwicha. Domaga się przeprosin i oświadczenia

Piotr Liroy-Marzec złożył pozew przeciwko wiceszefowi klubu Kukiz'15 Jarosławowi Porwichowi. To konsekwencja słów pozwanego o "czyścicielach kamienic", z którymi raper rzekomo miał się zadawać - informuje wtorkowa „Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita" poznała treść pozwu cywilnego o ochronę dóbr osobistych, które w imieniu Marca złożył prawnik 23 czerwca w Sądzie Okręgowym w Warszawie - pisze "Rz".

Czytaj też: Liroy wyrzucony z klubem Kukiz'15

"W dokumencie czytamy, że Liroy domaga się od pozwanego na własny koszt oświadczenia na większości najpopularniejszych portali, w tym rp.pl. "Przepraszam Pana Posła na Sejm RP - Piotra Liroya Marca za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci imienia i czci, do czego doszło na skutek sporządzenia i upublicznienia oświadczenia Prezydium klubu poselskiego Kukiz'15, którego byłem współautorem, a które to zawierało nieprawdziwe, niesprawdzone oskarżenia o to, że współpracownikami posła są czyściciele kamienic, osoby głęboko nieuczciwe, uwikłane w aferę reprywatyzacyjną w Warszawie - brzmi treść, którego zamieszczenia domaga się Liroy" - informuje gazeta.

Czytaj też: Liroy-Marzec znalazł nowe środowisko polityczne

Liroy-Marzec oczekuje też wykupienia przez Porwicha przeprosin o tej samej treści w trzech wiodących stacjach telewizyjnych przed ich wieczornymi programami informacjami, które ma odczytać lektor. Ponadto były polityk Kukiz'15 chce, aby wiceszef Klubu Kukiz'15 wpłacił 10 tys. na cel charytatywny; fundację Domy Wspólnoty Chleb Życia siostry Małgorzaty Chmielewskiej.

Liroy-Marzec zwraca też uwagę, że choć w oświadczeniu klubu nie padły żadne nazwiska, to w korelacji z artykułami prasowymi oczywistym jest, że chodzi o dyrektora jego biura poselskiego Macieja Maciejowskiego i Pawła Dulskiego w przeszłości szefa PO na Mokotowie, teraz osobę prywatną - informuje "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • max,., 2017-07-11 15:26:39
    scyzoryk dajcie sobie po ciosie i bedzie ok....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA