REKLAMA

Liroy: Nowoczesna się sypie, bo jej posłowie chcą... pracować

  • Autor: GP
  • 12 stycznia 2017 11:45
Liroy: Nowoczesna się sypie, bo jej posłowie chcą... pracować Poseł Piotr Liroy-Marzec (Kukiz'15) jest debiutantem w Sejmie. W 2015 roku wybrano go po raz pierwszy. (fot.:youtube.com)

• Z relacji posła Piotra Liroya-Marca wynika, że w Nowoczesnej istnieje grono posłów niechętnych paraliżowi pracy Sejmu.
• - Spora liczba posłów chce opuścić to ugrupowanie. Mają problem i coraz głośniej mówi się o tym w Sejmie - mówił w wywiadzie internetowym poseł Kukiz'15.
• W czwartek rano (12 stycznia) znów odroczono początek obrad.

Poseł Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl. W wypowiedzi dla internetowego medium dzieli się wiadomościami się o trudnościach w opozycyjnej partii Nowoczesna. 

Poseł Kukiz'15 zauważa, że w kuluarach Sejmu, od pewnego czasu, mówi się o narastającym niezadowoleniu z działania Ryszarda Petru. - Nie trzeba być psychologiem z wykształcenia, by zrozumieć, że Nowoczesna się wali. Spora liczba posłów chce opuścić to ugrupowanie. Mają problem i coraz głośniej mówi się o tym w Sejmie. Problem z tym, co dzieje się w Nowoczesnej mają szczególnie ci posłowie, którzy przyszli do Sejmu pracować, a nie robić karierę polityczną. Powoli mają tego dosyć.

Liroy zwierzył się, że potrafi rozmawiać i porozumieć się z posłami Nowoczesnej.

W Sejmie pracuje 460 posłów, źródło: Sejm RP/twitter.com

- Mamy bardzo młody Sejm, wielu posłów, którzy po raz pierwszy uzyskali mandat. Dlatego taki kryzys był do przewidzenia, bo część z nich przyszła do Sejmu mając swoje ideały - dopowiedział raper.

Sejm nie może zacząć pracy

W czwartek rano (12 stycznia) formalnie trwa 34. posiedzenie Sejmu, pierwsze w 2017 roku. Jednak jego rozpoczęcie przesuwano, najpierw z godz. 10. na 11. a potem nawet na 12. 

Czwartkowe przedpołudnie jest walką z czasem i przypomina dzień poprzedni. W środę (11 stycznia) posłowie i politycy starali się doprowadzić do porozumienia między PO i PiS. Bezskutecznie.

Najnowszą informacją z czwartku było kolejne przesunięcie spotkania Konwentu Seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ewelina 2017-01-18 02:05:32
    Brawa dla posła Liroy !!! W Kukiz 15"są najwspanialsi ludzie oczywiście na czele z P. Kukiz którzy rzeczywiście pragną dobra dla Polski i Polaków.Super,że Są w rządzie i robią tyle dobrego. Ich projekty są super !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA