REKLAMA

Liroy zaprasza Bono do Warszawy

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 19 kwietnia 2016 11:25
Liroy zaprasza Bono do Warszawy Piotr Liroy Marzec napisał list do Bono. (fot. youtube.com)

- Zarówno jako muzyk, jak i polski parlamentarzysta, chciałbym zaprosić cię do Warszawy w celu przedyskutowania tematu, który poruszyłeś w swoim przemówieniu, tak byś mógł na własne oczy zobaczyć, jak jest w Polsce - napisał Piotr Liroy Marzec w liście do Bono, lidera grupy U2.

W ubiegły wtorek (12 kwietnia) Bono, lider rockowej grupy U2, w trakcie wystąpienia przed amerykańskim Senatem, prosił polityków o większe pieniądze na pomoc uchodźcom. Znany muzyk i działacz społeczny skrytykował przy tej okazji postawę Polski i Węgier.

- Mówię o egzystencjalnym zagrożeniu dla Europy, którego nie było od lat 40. Widzimy jak Polska i Węgry przesuwają się na prawo, w kierunku pewnego hipernacjonalizmu, hiperlokalizacji, który, jak sądzę, ma być odpowiedzią na globalizację - wyjaśnił Bono.

Słowa muzyka postanowiła skomentować posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz, o czym pisaliśmy tutaj: Pawłowicz do Bono: Niemcy mają dla Pana 73 tys. muzułmanów

Teraz odnosi się do nich poseł ruchu Kukiz'15 - Piotr Liroy Marzec. Postanowił napisać do Bono list i zaprosić go do Warszawy.

"Wierzę, że każdy artysta ma prawo do wypowiadania swojego zdania i uważam cię za najbardziej szczerą osobę w show-biznesie, która zawsze wyrażała swoją opinię na temat wielu ważnych kwestii zarówno społecznych, jak i politycznych. Cieszę się, słysząc, że Polska jest blisko twojego serca" - pisze.

Zaznacza jednak, że zaniemówił, kiedy dowiedział się, jakie jest stanowisko muzyka na temat obecnej sytuacji w Polsce.

"Ośmielę się stwierdzić, że Twoja wiedza w tym zakresie jest oparta na raczej wątpliwych źródłach i jest daleka od prawdy. Zarówno jako muzyk, jak i polski parlamentarzysta, chciałbym zaprosić cię do Warszawy w celu przedyskutowania tematu, który poruszyłeś w swoim przemówieniu, tak byś mógł na własne oczy zobaczyć, jak jest w Polsce" - pisze Liroy.

I dodaje: "Wiem, że masz bardzo napięty harmonogram, ale mam nadzieję, że znajdziesz kilka godzin, aby odwiedzić Warszawę w terminie dla siebie najbardziej odpowiednim".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA