REKLAMA

Łódzkie SLD będzie mieć nowego szefa

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2017 15:49
Łódzkie SLD będzie mieć nowego szefa Trela, który jest wiceprzewodniczącym zarządu krajowego SLD i wiceprezydentem Łodzi, o uzyskaniu rekomendacji działaczy łódzkiego Sojuszu poinformował na konferencji prasowej. (fot. mat. pras)

SLD w Łódzkiem będzie mieć nowego lidera; dotychczasowa szefowa struktur wojewódzkich Małgorzata Niewiadomska-Cudak zrezygnowała z funkcji po tym, jak została wybrana przewodniczącą Forum Równych Szans i Praw Kobiet Sojuszu. O fotel przewodniczącego będzie ubiegać się Tomasz Trela.

Trela, który jest wiceprzewodniczącym zarządu krajowego SLD i wiceprezydentem Łodzi, o uzyskaniu rekomendacji działaczy łódzkiego Sojuszu poinformował na konferencji prasowej.

"Przed nami bardzo trudny czas przygotowań do wyborów samorządowych, budowy programu i co ważniejsze - silnej drużyny kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Nie wykluczam żadnej opcji, także regionalnych koalicji, jeśli to mogłoby pomóc pokonać PiS. Zwłaszcza, że partia rządząca robi wszystko, aby zmienić zasady wyborcze tak, aby było dobrze dla PiS. Najbliższe dwa lata są wyzwaniem dla Sojuszu, jestem gotów je podjąć i wziąć odpowiedzialność za rezultaty. Wierzę, że w regionie nie dopuścimy do dobrej zmiany" - podkreślił.

Małgorzata Niewiadomska-Cudak tydzień temu została wybrana przewodniczącą Forum Równych Szans i Praw Kobiet, które jest platformą programową SLD. Jak zaznaczyła, nowa funkcja wymaga od niej ogromnego zaangażowania i pracy, co mogłoby być trudne do pogodzenia z obowiązkami szefa partii w województwie. W przyszłym roku, zgodnie ze zmodyfikowanym statutem partii, Niewiadomska -Cudak ma zostać także wiceprzewodniczącą krajowych struktur SLD.

Wybory w łódzkim SLD odbędą się podczas konwencji wojewódzkiej partii zaplanowanej na 9 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA