REKLAMA

Lubnauer: Decyzja dot. kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta zależna od zarządu Nowoczesnej

  • Autor: PAP/AT
  • 06 grudnia 2017 09:16
Lubnauer: Decyzja dot. kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta zależna od zarządu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer będzie rekomendować kandydaturę Rafała Trzaskowskiego (Rafał Trzaskowski, fot.facebook.com/rafal.trzaskowski)

Będę rekomendować kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy, ponieważ już pewien fakt polityczny się zdarzył - powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

"Ryszard Petru (poprzedni przewodniczący Nowoczesnej - red.) miał kompetencje do tego, żeby rozmawiać z Platformą Obywatelską, jak również z innymi podmiotami (...), natomiast jeśli chodzi o porozumienie dotyczące Trzaskowskiego, poparcia jego na prezydenta (stolicy - red.), nie było ani żadnego spotkania zarządu, ani tym bardziej głosowania" - powiedziała Katarzyna Lubnauer w środę w TOK FM.

Kilkanaście dni temu Schetyna i ówczesny szef Nowoczesnej Ryszard Petru poinformowali, że poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem obu partii na prezydenta stolicy.

Czytaj też: Lubnauer: Rafał Trzaskowski to bardzo ryzykowne rozwiązanie dla Warszawy

"Coś się stało faktem politycznym. Warszawiacy - można powiedzieć - bardzo dobrze odebrali propozycję kandydatury Rafała Trzaskowskiego" - powiedziała Lubnauer, która pod koniec listopada została wybrana nową przewodniczącą Nowoczesnej. "Ja bym inaczej te rozmowy prowadziła, bo uważam, że z punktu widzenia szansy na zawarcie koalicji, która by dotyczyła całego kraju, która byłaby koalicją zarówno na wybory do sejmików wojewódzkich, jak i w dużych miastach, która powinna nie tylko obejmować Platformę Obywatelską i Nowoczesną (...), musi być ona podmiotowa, różnicująca partie tak, żeby nasze elektoraty odnalazły się, głosując na taką partię" - podkreśliła.

Lubnauer odniosła się także do wtorkowego (5 grudnia) spotkania z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną, rozmowę oceniła jako bardzo dobrą. Dodała, że mówiła na nim, iż decyzja ws. poparcia dla Trzaskowskiego zależy od zarządu partii. "Ale będę to rekomendować, ponieważ już pewien fakt polityczny się zdarzył" - podkreśliła.

Lubnauer uznała jednak, że rozmowy podjęte przez Petru w tej sprawie były przedwczesne, bo "w momencie, kiedy nie znamy ordynacji, nie wiemy czy będą bezpośrednie wybory na prezydentów, widzimy, co się dzieje wokół reprywatyzacji, bezrefleksyjne poparcie kandydata PO na tym etapie, jeszcze bez porozumienia z zarządem, było błędem politycznym".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA