REKLAMA

Lubnauer: Nie ma problemu z finansowaniem Nowoczesnej

  • Autor: GP
  • 21 kwietnia 2016 08:58
Lubnauer: Nie ma problemu z finansowaniem Nowoczesnej Posłanka Katarzyna Lubnauer w ławach sejmowych. (fot.:facebook.com)

Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej w czwartek (21 kwietnia) rozwiewała wątpliwości dotyczące finansowania partii i doprecyzowała cel manifestacji 7 maja, na którą zaprasza opozycja.

Zapytana w porannej audycji w TVP posłanka partii Ryszarda Petru, Katarzyna Lubnauer skomentowała rzekomy problem z finansami partii. Miało dojść do błędnego przekazania finansów za kampanię w 2015 roku między PKW, a partią. Fundusze miały trafić na konto partii, gdy formalnie powinny zostać oddane na konto komitetu.

- Nie ma żadnego problemu - powiedziała Lubnauer. - W finansowaniu partii najważniejsze są dwie rzeczy. Po pierwsze ich transparentność, po drugie ich wydatkowanie. Muszą być wydawane na te cele, na które są przewidziane. (...) 25 lipca dopiero pojawi się opinia PKW. Spodziewamy się, że będzie pozytywna - wyjaśniła.

W dalszej rozmowie posłanka przekonywała o transparentności i jawnych intencjach osób, które wsparły Nowoczesną finansowo. Katarzyna Lubnauer zaprzeczyła też, aby wątpliwości związane z finansowaniem zachwiały poparciem Nowoczesnej.

W dalszej części rozmowy posłanka zreferowała wizję Nowoczesnej na najbliższą kadencję.

- Obecnie nie rządzimy, mamy do tego czasu jeszcze trzy i pół roku - mówiła posłanka Nowoczesnej. - (...) Choć może się okazać, że część posłów PiS nie wytrzyma bycia "maszynką do głosowania" i mogą zmienić przynależność partyjną.

Lubnauer wspomniała też o manifestacji 7 maja, na którą zaprasza opozycja. Określiła ją manifestacją poparcia dla obecności Polski w UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA