REKLAMA

Lubnauer po odejściu Scheuring-Wielgus: Nowoczesna to nie tylko klub

  • Autor: GP
  • 09 maja 2018 10:09
Lubnauer po odejściu Scheuring-Wielgus: Nowoczesna to nie tylko klub Katarzyna Lubnauer przewodzi Nowoczesnej od pierwszej zmiany lidera formacji. Jej poprzednikiem był twórca partii spod niebieskiego szyldu Ryszard Petru. (fot. twitter.com/Nowoczesna)

Nowoczesna to kilka tysięcy członków, a nie tylko klub - stwierdziła Katarzyna Lubnauer, która w radiowej wypowiedzi skomentowała odejście z Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus.

  • Liderka formacji zaznaczyła, że ceni odchodzącą poseł.
  • Sama nie chce się skupiać na wydarzeniach środy, chce poświęcić się walce w wyborach samorządowych i parlamentarnych w 2019 r.
  • Kamila Gasiuk-Pihowicz także żałuje odejścia Scheuring-Wielgus. Tłumaczy też, że nie było zakazu wypowiedzi dla odchodzącej poseł, który polityk podaje jako jeden z powodów swojego odejścia.

W środę (9 maja) odejście z klubu i partii Nowoczesna ogłosiła jedna z posłanek opozycji Joanna Scheuring-Wielgus. Polityk w telewizyjnym wywiadzie stwierdziła, że nadszedł jej moment "w życiu, kiedy trzeba podjąć właściwą decyzję i to jest ta właściwa decyzja". Poseł uzasadnia odejście rzekomym zakazem wypowiadania się dla mediów, który miała otrzymać. Zakaz miał dotyczyć trwającego w Sejmie protestu opiekunów osób niepełnosprawnych.

Krok, już bezpartyjnej posłanki, skomentowała w środę, lider Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Wypowiedź padłą na antenie radia Puls.

- Odejście Joanny Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej to przykra wiadomość - powiedziała polityk akcentując, że bardzo ceni jej inicjatywy polityczne i zaangażowanie w działania w Sejmie. Warto tu przypomnieć, że to właśnie Scheuring-Wielgus zainicjowała zainteresowanie opinii publicznej protestującymi w Sejmie opiekunami osób niepełnosprawnych.

Mimo swojej pozytywnej oceny odchodzącej poseł Lubnauer nie chce pozwolić, by partia straciła. - Musimy przygotowywać się do wyborów samorządowych - dodawała. Po czym podkreśliła, że Nowoczesna to nie tylko posłowie.

- Nowoczesna to kilka tysięcy członków, a nie tylko klub (parlamentarny - red.) - zaznaczyła w konkluzji wypowiedzi poseł. - Mamy swoje cele, tym celem są zwycięstwa w wyborach w 2018 i 2019 r. - kończyła.

Joanny Scheuring-Wielgus nie po raz pierwszy zdobyła się na krok wobec obecnego kierownictwa Nowoczesnej. Kilka miesięcy temu zawiesiła członkostwo w formacji i w klubie parlamentarnym po aferze związanej z głosowaniem projektów aborcyjnych. Przypomnijmy, że posłowie opozycji nie głosowali wówczas za skierowaniem do komisji społecznych projektów dotyczących kompromisu aborcyjnego.

Katarzyna Lubnauer nie była jedyną poseł, która zabrała głos po odejściu Scheuring-Wielgus. Kamila Gasiuk-Pihowicz zamieściła wpis na Twitterze następującej treści:

- Smutna wiadomość Joanna Scheuring Wielgus zdecydowała się odejść z partii. To przykre, ale musimy iść dalej. Skupić się na wyborach samorządowych. JSW nigdy nie otrzymała zakazu wypowiedzi w sprawie osób z niepełnosprawnością i ich protestu - podkreśliła poseł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA