REKLAMA

Lubnauer: Wyjazd Petru za granicę w sprawach partyjnych

  • Autor: PAP/JS
  • 02 stycznia 2017 15:14
Lubnauer: Wyjazd Petru za granicę w sprawach partyjnych Wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer (Fot.klub nowoczesna.pl)

• Lider Nowoczesnej Ryszard Petru jest poza granicami kraju, udał się na wcześniej zaplanowany wyjazd - powiedziała dziennikarzom wiceszefowa partii Katarzyna Lubnauer.
• Jak zaznaczyła, Petru wyjechał "w sprawach partyjnych".

Lubnauer odniosła do pojawiających się w mediach informacji, że Ryszard Petru nie bierze udziału w sejmowym proteście i wybrał się do Portugalii. W internecie pojawiło się zdjęcie lidera Nowoczesnej na pokładzie samolotu, na którym widać go wraz z wiceszefową Nowoczesną, posłanką Joanną Schmidt.

"Ryszard Petru wyjechał na wcześniej zaplanowany wyjazd, natomiast nie miał zaplanowanego dyżuru w Sejmie. Sytuacja wygląda tak, że mamy protest rotacyjny, na zmianę nasi posłowie dyżurują" - powiedziała Lubnauer dziennikarzom. Jak dodała, w wyjeździe z Petru uczestniczy też wiceszefowa Nowoczesnej Joanna Schmidt.

Lubnauer podkreśliła, że w Sejmie jest zawsze obecny przewodniczący partii bądź któryś z jego zastępców. Jak zaznaczyła, obecnie ona pełni dyżur w Sejmie jako wiceszefowa formacji.

Lubnauer była dopytywana, czy wyjazd Petru był służbowy czy prywatny. "To był wyjazd wcześniej zaplanowany, w sprawach partyjnych. Ryszard Petru jest poza granicami państwa, w kraju będzie jeszcze dzisiaj" - odpowiedziała.

Dopytywana, jakie sprawy partyjne Ryszard Petru omawiał podczas wyjazdu, odpowiedziała: "To akurat sprawy wewnętrzne partii".

"Mamy kryzys państwa, weszliśmy w Nowy Rok z kryzysem państwa, widzimy chęć ze strony PiS +pójścia na twardo+. Największym problemem jest to, że PiS nie chce przyjąć do wiadomości, że mamy nielegalnie uchwalony budżet" - powiedziała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Obermann 2017-01-02 16:43:37
    pojechał do Portugalii na wczasy.... a wy walczcie na ulicach....jak wróci to wam uściśnie coś tam...
  • Polskie Nazwisko 2017-01-02 16:31:01
    Najwiekszym Kryzysem dla Państwa to jest niestety ta PAni i cała jej formacja! Ja żadnego kryzysu nie widzę . Wprost przeciwnie : od dawna nie pamiętam aby było tak dobrze!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA