REKLAMA

Lubuska PO rozwiązana

  • Autor: pt/pap
  • 10 marca 2016 21:44
Lubuska PO rozwiązana Bożena Bukiewicz w lutym zrezygnowała z kierowania lubuską PO (fot.bukiewicz.pl)

• Zarząd krajowy PO rozwiązał struktury partii w Lubuskiem i w Zielonej Górze i wprowadził tam zarządy komisaryczne - poinformował sekretarz generalny Platformy Stanisław Gawłowski.
• Funkcję komisarza powierzono senatorowi Waldemarowi Sługockiemu.

Gawłowski przypomniał, że kilka tygodni temu powołany został zespół, który przeprowadził audyt struktur lubuskich. "

Sytuacja w Lubuskiem jest o tyle dodatkowo skomplikowana, że wcześniej przewodnicząca regionu Bożenna Bukiewicz złożyła rezygnację z szefowania strukturze. Dodatkowo jest pewien problem relacji gorzowsko-zielonogórskich" - powiedział sekretarz PO.

Jak dodał, rozwiązanie struktur - regionalnej i powiatowej w Zielonej Górze ma uspokoić i uporządkować zaistniałą tam sytuację. Takie zadanie otrzymał od zarządu senator Sługocki. "Ma za zadanie zbudować dobre relacje, dać strukturom nową energię i doprowadzić do powrotu osób, które w ostatnim czasie odeszły z Platformy" - zaznaczył Gawłowski.

Nieoficjalnie politycy Platformy wskazują na trwający od wielu miesięcy ostry konflikt w lubuskiej Platformie, którego efektem były m.in. problemy przy konstruowaniu list przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

Pod koniec lipca 2015 roku władze lubuskiej Platformy nie udzieliły rekomendacji do startu w wyborach trojgu posłom: Krystynie Sibińskiej, Bożenie Sławiak i Witoldowi Pahlowi, a Sługockiemu (posłowi w kadencji 2011-2015) zaproponowano kandydowanie do Senatu. Ostatecznie do Sejmu startowała i dostała się jedynie Sibińska.

W lutym z kierowania lubuską PO zrezygnowała jej wieloletnia szefowa, posłanka Bożenna Bukiewicz, która w Platformie uchodzi za bliską współpracowniczkę byłej premier Ewy Kopacz. Zgodnie ze statutem partii, jej obowiązki przejął najstarszy z wiceprzewodniczących regionu - poseł Stefan Niesiołowski.

45-letni Sługocki to m.in. były wiceminister w resortach: rozwoju regionalnego oraz infrastruktury i rozwoju. Jest stronnikiem szefa PO Grzegorza Schetyny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA