REKLAMA

Lubuskie struktura PO już nie pod kierownictwem Bożeny Bukiewicz

  • Autor: PAP/GP
  • 17 lutego 2016 12:17
Lubuskie struktura PO już nie pod kierownictwem Bożeny Bukiewicz Bożena Bukiewicz i Grzegorz Schetyna (fot.:facebook.com)

Bożena Bukiewicz zrezygnowała z funkcji przewodniczącej lubuskiej Platformy Obywatelskiej. Strukturami partii w regionie kierowała od 2007 roku. Do czasu wyboru nowego przewodniczącego obowiązki szefa lubuskiej PO będzie pełnił poseł Stefan Niesiołowski.

Jak poinformował w środę (17 lutego) sekretarz lubuskiej PO Marcin Białek, przewodnicząca złożyła rezygnację we wtorek po południu podczas obrad Zarządu Regionu.

Zgodnie ze statutem partii, jej obowiązki przejął najstarszy z wiceprzewodniczących Zarządu Regionu - Stefan Niesiołowski. Dodatkowo uzyskał on poparcie władz regionalnych.

- Stefan Niesiołowski będzie rządził lubuską PO do czasu wyborów nowych władz regionalnych. Formalnie obecna kadencja upływa w przyszłym roku, ale Rada Krajowa może podjąć decyzję o jej skróceniu. Czy tak będzie, tego na razie nie wiadomo - powiedział Białek.

Bukiewicz jest związana z Platformą Obywatelską od początku funkcjonowania tej partii, była współzałożycielką jej struktur w woj. lubuskim.

W 2005 r. została wybrana na posła. Od tego czasu zasiada w Sejmie. Od 2010 r. jest członkiem Zarządu Krajowego, a od 2011 r. wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego Platformy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA