REKLAMA

Łukasz Gibała: Jestem bardzo zaniepokojony wynikiem wyborów. To wręcz niebezpieczne

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 27 października 2015 00:12
Łukasz Gibała: Jestem bardzo zaniepokojony wynikiem wyborów. To wręcz niebezpieczne " In minus zaskoczył mnie wynik Zjednoczonej Lewicy, a in plus Partii Razem" fot. mat. pras.

- Absolutna dominacja polityczna jednego z ugrupowań w demokracji nie jest rzeczą zdrową, a jeśli do tego uwzględnić charakter Jarosława Kaczyńskiego, to uważam, że jest to wręcz niebezpieczne – twierdzi Łukasz Gibała, poseł niezrzeszony i niezależny kandydat na senatora.

Poseł Łukasz Gibała proszony o komentarz dotyczący wyników wyborów mówi:

– Jestem bardzo zaniepokojony. Mamy bowiem w Polsce sytuację bez precedensu – cała władza wkrótce będzie w rękach jednej partii, a w zasadzie jednej osoby – Jarosława Kaczyńskiego. Nigdy wcześniej w naszym kraju żadna partia nie miała bezwzględnej większości w Sejmie i w Senacie, tak jak teraz najprawdopodobniej będzie miał PiS, a do tego przecież również prezydent wywodzi się z tej partii. Taka absolutna dominacja polityczna jednego z ugrupowań w demokracji nie jest rzeczą zdrową, a jeśli do tego uwzględnić charakter Jarosława Kaczyńskiego, to uważam że jest to wręcz niebezpieczne – twierdzi poseł.

Posła zaskoczył wynik mniejszych partii. – In minus zaskoczył mnie wynik Zjednoczonej Lewicy, a in plus Partii Razem. Ta pierwsza formacja postawiła na młodą, sympatyczną i inteligentną nową liderkę, ale pomimo tego, osiągnęła bardzo słaby wynik. Najprawdopodobniej wyborcy po prostu „nie kupili” tego manewru z Barbarą Nowacką uznając, że tak naprawdę będzie tylko marionetką w rękach starych SLD-owskich wyjadaczy. Natomiast Partia Razem, mimo iż nie dostała się do Parlamentu, ma powody do radości – jeszcze kilka tygodni temu w większości sondaży oscylowała w granicach jednego procenta, a ostatecznie zdobyła cztery razy więcej. Jeśli działacze Razem tego nie zmarnują, to w kolejnym rozdaniu mogą już być w parlamencie – twierdzi poseł Łukasz Gibała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • Jerzy 2015-10-28 19:55:49
  dostając przepyszną króweczkę od pięknej blondyneczki , znalazłem czas, aby przeczytać pana program wyborczy. Z przyjemnością mogę stwierdzić ,ze bardzo mi sie spodobał, liczę na te działania, może na wyborach prezydenckich ?
 • Ania 2015-10-28 19:52:58
  jestem bardzo zaciekawiona kolejnymi postanowieniami pana Łukasza i liczę na kolejne działania, mam nadzieje,ze nie zniknie z polityki , będę trzymała za pana kciuki
 • rekola 2015-10-28 16:28:55
  Wielka szkoda strata dla krakowa, miejmy nadzieję że Pan Łukasz dalej będzie walczył o krakow
 • edward 2015-10-28 00:13:15
  tem Gibałq chyba pomyleniec /chory z urojenia /niech sprawdzi czy są wolne miejsca w Tworkach bo będą zajmować ludzie /inaczej zbrodniarze komunistyczni sld
 • Marian 2015-10-27 20:47:36
  Dlaczego pytacie o zdanie akurat tego (...)?
 • Cichy donosiciel. 2015-10-27 15:17:13
  Wszystkich "zaniepokojonych" wynikiem wyborów i zmianą partii rządzącej prokurator powinien wziąć pod lupę ze szczególną uwagą w celu wyjaśnienia przyczyn ich zaniepokojenia! W większości bowiem przypadków owo "zaniepokojenie" może być uzasadnione i mieć rzetelne podstawy!
 • beck67 2015-10-27 10:23:05
  Szanowny pan nie zauważył, że dokładnie tak samo było przez 5 ostatnich lat... Tyle, że wtedy rządziła PO i nikt nie odważył się nazywać tego zagrożeniem dla demokracji
 • Marco 2015-10-27 01:39:55
  Panie "Ekspercie" Łukaszu, Nie ma się Pan czym niepokoić, PIS ma złą reputację z przed 8-10 lat ale na pewno jest bliżej ludzkich spraw niż PO i powinien się nad nimi pochylić w czasie tej kadencji. To tyle.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA