REKLAMA

Łukasz Piebiak został nowym wiceministrem sprawiedliwości

  • Autor: PAP/AT
  • 24 listopada 2015 11:20
Łukasz Piebiak został nowym wiceministrem sprawiedliwości Łukasz Piebiak został powołany na wiceministra sprawiedliwości (Łukasz Piebiak, fot.ms.gov.pl)

Premier Beata Szydło na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry powołała sędziego Łukasza Piebiaka na nowego podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Jak podało MS, urodzony w 1976 r. w Lublinie Piebiak był do chwili powołania członkiem zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", odpowiedzialnym za kierowanie zespołem ds. ustroju sądów oraz wiceprzewodniczący zespołu informacyjnego i międzynarodowego. Reprezentant Polski w pracach MEDEL (Europejscy Sędziowie i Prokuratorzy na rzecz Demokracji i Wolności).

Jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył studia podyplomowe prawa europejskiego oraz ekonomii i prawa gospodarczego dla sędziów oraz studia podyplomowe z prawa konstytucyjnego dla sędziów.

W latach 2009-2010 pracował w zespole ekspertów ds. reformy wymiaru sprawiedliwości powołanym przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Od 2011 r. stały współpracownik Banku Światowego przy przygotowywaniu raportów Doing Business w kategoriach Enforcing Contracts oraz Resolving Insolvency.

Prowadził wykłady i szkolenia dla adwokatów, radców prawnych, aplikantów aplikacji ogólnej i sędziowskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, aplikantów radcowskich i adwokackich a także asystentów sędziów, referendarzy i urzędników sądowych. Autor wielu publikacji m.in. z zakresu prawa cywilnego materialnego i procesowego. Żonaty, ojciec trzech córek i syna.

Wcześniej Patryk Jaki został sekretarzem stanu, a Marcin Warchoł - podsekretarzem stanu w MS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA