REKLAMA

Łukasz Rzepecki opuści Prawo i Sprawiedliwość?

  • Autor: MIW
  • 21 lipca 2017 11:51
Łukasz Rzepecki opuści Prawo i Sprawiedliwość? Łukasz Rzepecki to najmłodszy poseł w polskim Sejmie. (fot. facebook.com / Łukasz Rzepecki)

Najmłodszy poseł w polskim Sejmie zasłynął krytyką projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych (czyli de facto wprowadzenia opłaty paliowej). Nie zagłosował także nad projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Wczoraj (20 lipca) media podały, że został wycofany przez swój własny klub z Komisji ds. Unii Europejskiej.

Rzepecki był gościem programu #RZECZOPOLITYCE. Obszerną relację z jego wypowiedzi przynosi "Rzeczpospolita". Poseł przyznaje, że nie wiedział o jego odwołaniu z komisji i że nikt z nim tego nie konsultował. Jak jednak stwierdza taka jest decyzja klubu i ma on do tego prawo.

Odnosząc się do swojej postawy przy okazji debaty nad opłatą paliwową Rzepecki stwierdził, że realizuje program PiS i że jest przeciwny podnoszeniu podatków. Przyznaje też, że gdyby projekt ustawy wprowadzającej takową opłatę trafił do dalszych prac w Sejmie, to ponownie zagłosowałby przeciwko niemu.

Poseł tłumaczył też, dlaczego nie zagłosował, gdy Sejm przyjmował projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Zapewnił, że popiera reformę sądownictwa, ale…

- Wytłumaczę przez analogię. Pani premier Beata Szydło ma syna księdza i gdy było głosowanie projektu za życiem, to wyciągnęła kartę do głosowania. Tak samo zrobiłem jak premier Szydło – powiedział Rzepecki. Podkreślił przy okazji, że cieszy się z prezydenckiej inicjatywy w sprawie ustawy o KRS (Andrzej Duda chce, aby sędziowie wybierani byli przez 3/5 sejmu), gdyż – jak określił – „teraz nikt nie zarzuci, że są to sędziowie jednej partii”.

W kontekście tych wszystkich faktów pojawia się oczywiście pytanie o jego dalszą przyszłość polityczną i o to, czy aby na pewno będzie ona związana z PiS-em.

- Zostanę w PiS do końca – zapewnia Rzepecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Arkadiusz38 2017-07-21 16:53:48
    Cyborg28 - masz absolutną rację! Ewidentna manipulacja redakcji mająca wprowadzić w błąd Czytelnika. A wydawało mi się, że "Parlamentarny.pl" to poważny portal... Żenujące...
  • Cyborg28 2017-07-21 13:34:30
    Oto tytuł redakcji: "Łukasz Rzepecki opuści Prawo i Sprawiedliwość?" Oto stwierdzenie posła znane redakcji: "- Zostanę w PiS do końca – zapewnia Rzepecki". Czy nie jest to manipulacja odnosząca się do postawy posła Łukasza Rzepeckiego? Czy nie utrudni mu działania?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA