REKLAMA

Łukasz Rzepecki: Prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien zostać wyrzucony z partii

 • Autor: PAP/AT
 • 02 października 2017 10:42
Łukasz Rzepecki: Prezes PiS Jarosław Kaczyński powinien zostać wyrzucony z partii (Łukasz Rzepecki, fot.youtube.pl)

Prezes Jarosław Kaczyński nie realizując programu PiS, powinien być wyrzucony - tak poseł Łukasz Rzepecki skomentował informację, że został zawieszony w prawach członka PiS.

• Poseł Łukasz Rzepecki został zawieszony w prawach członka PiS, co - jak wskazywała - jest pierwszym krokiem do wydalenia go z partii.

• Rzepecki oświadczył, że jest zszokowany zaistniałą sytuacją i nie wie, jakie są podstawy merytoryczne do wyrzucenia go z partii.

• Jeżeli ja, realizując program PiS, jestem wyrzucany z partii, to prezes Jarosław Kaczyński - nie realizując programu PiS, również powinien być z niej wyrzucony - skomentował.

W niedzielę (1 października) rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że poseł Łukasz Rzepecki został zawieszony w prawach członka PiS, co - jak wskazywała - jest pierwszym krokiem do wydalenia go z partii. W piątek (29 września) prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Rzepeckiego z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Mazurek powiedziała, że ze strony posła było już wystarczająco dużo posunięć, które by wskazywały na to, iż bardziej staje po stronie opozycji, niż po stronie obozu rządzącego.

Pytany o tę kwestię w poniedziałek (2 października) w Radiu Zet, Rzepecki oświadczył, że jest "zszokowany zaistniałą sytuacją" i nie wie, jakie są podstawy merytoryczne do wyrzucenia go z partii. Dodał, że o kwestii zawieszenia w prawach członka partii dowiedział się z mediów.

"Ja realizuję program PiS, w związku z tym będę chciał spotkać się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie partii na Nowogrodzkiej" - oświadczył Rzepecki. "Będę chciał zapytać prezesa Jarosława Kaczyńskiego, dlaczego zostaję wyrzucany z PiS, realizując program PiS" - zaznaczył. Jak dodał, ma nadzieję, że zostanie w poniedziałek przyjęty na rozmowę z prezesem partii.

Czytaj też: Łukasz Rzepecki wyleciał z PiS za głosowanie przeciwko "swoim"

"Jeżeli ja, realizując program PiS, jestem wyrzucany z PiS, to uważam, że pan prezes Jarosław Kaczyński, nie realizując programu PiS również powinien być wyrzucony" - zaznaczył Rzepecki.

Poseł poinformował też, że w poniedziałek o godz. 11. zorganizuje konferencję prasową przed siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej.

Mazurek, tłumacząc decyzję ws. Rzepeckiego, powiedziała w piątek, że poseł wystąpił "przeciwko jednemu z kolegów z klubu PiS i stąd taki, a nie inny wniosek".

W środę komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych opowiedziała się za przyjęciem wniosku posła PO Marcina Kierwińskiego o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Kierwiński złożył prywatny akt oskarżenia, w którym zarzuca posłowi Tarczyńskiemu, że ten pomawia go o niezgodne z prawem lobbowanie na rzecz Airbus Helicopters. Rzepecki zapowiedział wówczas, że zagłosuje za uchyleniem immunitetu posłowi Tarczyńskiemu. Podkreślił, że "sprawa jest poważna" i dlatego też powinno zostać niezwłocznie wyjaśnione, czy poseł PO lobbował na rzecz Airbusa.

O Rzepeckim było głośno w lipcu, gdy podczas sejmowej debaty wyraził swój sprzeciw wobec projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych (tzw. ustawy paliwowej), autorstwa posłów PiS. "Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa PiS, żebyście wycofali państwo podpisy pod tą ustawą" - powiedział. Poseł nie wziął także udziału w głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym; ustawa ta została później zawetowana (razem z ustawą o KRS) przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Odpowiadając na zarzut polityków PiS, że jest nielojalny wobec partii, Rzepecki podkreślił, że jest lojalny przede wszystkim wobec wyborców i programu PiS. "W programie PiS mamy jasno zapisane, że będziemy przeciwko podnoszeniu podatków, dlatego głosowałem za tym, żeby wyrzucić do kosza projekt ustawy paliwowej" - tłumaczył poseł.

"Także głosowałem, żeby uchylić immunitet formalny posłowi Tarczyńskiemu, ale tu nie chodzi o pana posła Tarczyńskiego, tu chodzi ogólnie o klasę polityczną, o nas, parlamentarzystów. Uważam, że nie powinniśmy bronić kolesi, tylko powinniśmy być równi wobec prawa" - dodał poseł. Wskazywał, że w dokumentach programowych PiS jest zapisane, że partia jest przeciw immunitetom formalnym.

Poseł Rzepecki został w piątek odwołany, w głosowaniu w Sejmie, z sejmowej komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Henryk 2017-10-14 03:21:24
  Jarosław Kaczyński powinien być wyrzucony z partii i nie powinien być politykiem to chory człowiek z nienawiści. Jak będzie dalej rządził to Polska na tym ucierpi i naród? Zniszczy nas wszystkich.
 • wiza1@wp.pl 2017-10-09 10:33:42
  No i dobrze - niechaj młody wie gdzie jest jego miejsce w szyku - a jak czegoś nie ogarnia swym /chyba jednak/przyciasnawym umysłem to niechaj się zapyta innych - chyba, że już przedtem POradzil się u"jedynie słusznej" opcji i tam się widzi POprawniś jeden - cholera jasna...
 • qwert 2017-10-02 18:12:33
  Do Mieszko: Naucz się polskiej ortografii!
 • Tomek 2017-10-02 18:06:38
  Brawo młody człowieku.Jezeli wszyscy posłowie będą tak postępowac / w co niestety nie wierzę/ inny będzie wizerunek Sejmu.
 • Mieszko 2017-10-02 17:54:30
  Jak cię wypieprzyli to przestań się ślinić do roboty się bież
 • Miłośnik przysłów 2017-10-02 15:43:55
  Szkoda młodego człowieka, który - jak widać - nie zna mocy przysłowia: "I Salomon (...), jeśli ludzi kupa".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA