REKLAMA

Łukasz Rzepecki wyleciał z PiS za głosowanie przeciwko "swoim"

 • Autor: PAP/AT
 • 29 września 2017 13:52
Łukasz Rzepecki wyleciał z PiS za głosowanie przeciwko "swoim" Łukasz Rzepecki wyleciał z PiS (fot.flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0)

Prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Łukasza Rzepeckiego z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

• Łukasz Rzepecki opuści klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości.

• To konsekwencja m.in. głosowania przeciwko koledze z klubu.

• Został też odwołany z komisji sejmowych.

Jaki jest powód takiej decyzji PiS? "Wystąpił przeciwko jednemu z naszych kolegów" - tłumaczyła Mazurek.

Poseł został też w piątek (29 września) odwołany, w głosowaniu w Sejmie, z sejmowej komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych.

Za zmianami w komisjach, m.in. w komisji regulaminowej, głosowało 351 posłów, przeciwnych było 53, 8 wstrzymało się od głosu.

O Rzepeckim było głośno w lipcu, gdy podczas sejmowej debaty wyraził swój sprzeciw wobec projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych autorstwa posłów PiS. "Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa PiS, żebyście wycofali państwo te podpisy pod tą ustawą" - powiedział.

"Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa skończywszy na żywności, na usługach transportowych. Nie możemy być jak PO w czasie kampanii, która mówiła jedno, a robiła co innego" - mówił poseł PiS. "My w kampanii mówiliśmy jasno, że nie podniesiemy podatków, dlatego apeluję do moich koleżanek i kolegów - nie głosujcie za tą ustawą, nie podnoście podatków" - dodał.

Łukasz Rzepecki (fot.youtube.pl)

Później, prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Projekt ustawy zakładał dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz ma zasilać nowa opłata paliwowa w wysokości 20 groszy za litr.

Rzepecki nie wziął także udziału w głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym. Ustawa o Sądzie Najwyższym została później zawetowana (razem z ustawą o KRS) przez prezydenta Andrzeja Dudę. Przewidywała ona m.in. utworzenie trzech nowych Izb SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN, umożliwia też przeniesienie obecnych sędziów SN w stan spoczynku.

W środę komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych opowiedziała się za przyjęciem wniosku posła PO Marcina Kierwińskiego o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła PiS Dominika Tarczyńskiego. Kierwiński złożył prywatny akt oskarżenia, w którym zarzuca posłowi Tarczyńskiemu, że ten pomawia go o niezgodne z prawem lobbowanie na rzecz Airbus Helicopters.

Rzepecki zapowiedział wówczas, że zagłosuje za uchyleniem immunitetu posłowi Tarczyńskiemu. Podkreślił, że "sprawa jest poważna" i dlatego też powinno zostać niezwłocznie wyjaśnione, czy poseł PO lobbował na rzecz Airbusa. "To będzie przede wszystkim z korzyścią dla pieniędzy publicznych i wyjaśnienia zaistniałej sytuacji" - ocenił Rzepecki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Imiennik 2017-10-02 19:37:21
  Popieram takie zachowanie Pana Łukasza - trzymaj się Swojego!!!
 • Andrzej 2017-09-30 09:54:44
  To najlepszy dowód na to że w obecnym systemie głosowania nie gosujemy na człowieka tylko na prezesa partii. Zrozumcie w końcu że Jowy to najlepsza i jedyna szansa na zmiane. Politycy Pisu wiedzą bardzo dobrze co jest dobre a co złe to chcą ich wyborcy ale nie mają odwagi sie przeciwstawić tak jak to zrobiła Pan Łukasz Rzepecki bo wiedzą czym to grozi. Dla Posła Łukasza honor był ważniejszy i brawa mu za to. Miejmy nadzieje ze ludzie o nim nie zapomna. tylko musi znaleść odpowiednie miejsce w odpowiedneij partii. gdyby były JOWy niebylo by takiej sytuacji bo takiego polityka mogli by odwołać tylko wyborcy
 • qwert 2017-09-29 20:21:48
  Dranie pobierają podatek drogowy właczony w cenę paliwa i to miało być na remonty dróg i budowę nowych! Pobierają też niemałe pieniądze za przejazd po autostradach budowanych za pieniądze podatników! Robią się gorsi od PO!
 • solikłamca 2017-09-29 17:49:46
  Ładna wolność w PiS. HahahaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA