REKLAMA

Maciej Hamankiewicz o rezygnacji Konstantego Radziwiłła z NRL: Przykra sytuacja

  • Autor: PAP/JS
  • 16 października 2017 16:26
Maciej Hamankiewicz o rezygnacji Konstantego Radziwiłła z NRL: Przykra sytuacja "To sytuacja dla nas wyjątkowo przykra, gdyż pan minister był przez wiele lat związany z samorządem lekarskim" - powiedział Hamankiewicz na konferencji prasowej (fot. PTWP)

To sytuacja dla nas wyjątkowo przykra - powiedział prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, odnosząc się rezygnacji ministra zdrowia z członkostwa w NRL. Rada, popierając protest rezydentów, nie występuje przeciwko rządowi - zapewnił.

"To sytuacja dla nas wyjątkowo przykra, gdyż pan minister był przez wiele lat związany z samorządem lekarskim" - powiedział Hamankiewicz na konferencji prasowej.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, w poniedziałkowym (16 października) liście do szefa NRL podkreślił, że z niezrozumieniem odbiera jego prośbę do międzynarodowych organizacji lekarskich, aby wywarły presję na polski rząd ws. rozmów z protestującymi lekarzami rezydentami.

W zeszłym tygodniu Hamankiewicz podczas spotkania z głodującymi lekarzami poinformował, że NRL zwróciła się do międzynarodowych organizacji w sprawie protestu rezydentów. Naczelna Rada Lekarska poparła protest rezydentów - ogłosiła 13 października br. "Dniem Solidarności z Protestującymi Lekarzami.

"Samorząd lekarski, jak wiele innych organizacji, popiera postulaty protestujących lekarzy. Pan minister poparł w pewnego rodzaju konflikt będąc popierającym postulaty a jednocześnie tym, którym z drugiej strony musi negocjować" - powiedział Hamankiewicz.

Odnosząc się do swojego wystąpienia do zagranicznej organizacji lekarskiej Hamankiewicz podkreślił, że NRL "nigdy nie występowała przeciwko któremukolwiek rządowi, w szczególności rządowi premier Beaty Szydło". "Dyskutujemy tylko i wyłącznie w obrębie świata lekarskiego i nie jest to sytuacja nowa" - dodał. Wskazał, że Radzie zależało na międzynarodowej opinii na temat trwającego w Polsce protestu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • lekarz emeryt za 1500 2017-10-18 17:10:10
    Ależ oczywiscie, NRL zwracajac się do zagranicy popiera rząd! Podobnie załganej kreatyr dawno nie słyszalem. Wyrzucam Gazete Lekarska do kosza. Izby lekarskie to przytulisko towarzyszy doktorow. Niestety, etyka lekarska odeszla z PRL-em.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA