REKLAMA

Maciej Kopeć nowym podsekretarzem stanu w MEN

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 stycznia 2016 12:06
Maciej Kopeć nowym podsekretarzem stanu w MEN Marcin Kopeć z wykształcenia jest historykiem (fot. men.gov.pl)

Premier Beata Szydło z dniem 4 stycznia, na wniosek minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, powołała Macieja Kopcia na stanowisko podsekretarza stanu w MEN.

Maciej Kopeć (ur. 1962 r. w Poznaniu) z wykształcenia jest historykiem. Studia ukończył na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 1987 roku pracował jako nauczyciel, a w latach 1996-2006 pełnił funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie. Następnie, od 2006 do 2008 roku był zachodniopomorskim kuratorem oświaty.

Za wybitne osiągnięcia został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz wyróżniony: dwukrotnie nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, dwukrotnie nagrodą Kuratora Oświaty, siedmiokrotnie nagrodą Prezydenta Miasta Szczecina, w tym nagrodą Primus Inter Pares dla najlepszego nauczyciela w Szczecinie, nagrodą Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej i Medalem Olimpiady Historycznej oraz wieloma innymi nagrodami i wyróżnieniami różnych instytucji i organizacji.

Obok pracy zawodowej, angażował się w działalność społeczną. W latach 80. w NZS, KPN i „Solidarność”, następnie m.in. w oświatowych związkach zawodowych („Solidarność”, „Solidarność – 80”).

Był radnym miasta Szczecin (2006-2010). W 2014 roku został ponownie wybrany na tę funkcję. Przewodniczył komisji ds. kultury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA