REKLAMA

Maciej Małecki został sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa

  • Autor: PAP/MN
  • 19 września 2016 20:19
Maciej Małecki został sekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Małecki ma objąć obowiązku od wtorku, 20 września (fot. youtube)

• Premier Beata Szydło powołała w 19 września posła PiS Macieja Małeckiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.
• Małecki wspólnie z ministrem Henrykiem Kowalczykiem na doprowadzić do likwidacji resortu.

W czwartek szefowa rządu odwołała Dawida Jackiewicza z funkcji ministra Skarbu Państwa. Jak uzasadniała, Jackiewicz wypełnił już swoją misję.

Ministerstwo Skarbu Państwa ma być zlikwidowane do końca roku. Premier poinformowała, że proces ten będzie nadzorował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk; nie zostanie on ministrem, lecz będzie sprawował nadzór nad spółkami Skarbu Państwa.

Małecki ma objąć obowiązku od wtorku. "Jako sekretarz stanu wspólnie z ministrem Kowalczykiem będzie koordynować prace resortu i doprowadzi do jego likwidacji" - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA