REKLAMA

Maciej Materka szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego

  • Autor: aw/PAP
  • 17 stycznia 2018 13:45
Maciej Materka szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego (fot.mon.gov.pl)

Maciej Materka został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego - poinformował resort obrony. Do tej pory Materka pełnił funkcję dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa w MSWiA. Wcześniej pracował też w służbach specjalnych UOP, ABW i CBA.

Materka był m.in. pełnomocnikiem ds. kontroli przetwarzania danych osobowych w CBA od początku powstania tej funkcji w 2010 r. W połowie 2015 r. złożył wniosek o odejście ze służby. Ówczesny szef CBA Paweł Wojtunik pozytywnie wyrażał się o jego pracy w Biurze. Również sejmowa komisja przyjęła wówczas sprawozdanie z jego pracy.

Na stanowisku szefa SKW, Materka zastąpił Piotra Bączka, który podał się do dymisji w ubiegłym tygodniu.

Zastępcami szefa SKW są: ppłk Marek Utracki i płk Tomasz Grudziński.

W ubiegły wtorek (9 stycznia) prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie rządu - m.in. dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński został szefem MSWiA w miejsce Mariusza Błaszczaka, który z kolei zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2018-01-19 08:57:11
    KOLEJNY ŻYD W POLSKICH SŁUŻBACH ! I to nie jest OKUPACJA.....?! Gdzie są POLACY ? Żydowskie mendy złodziejskie, aferzyści i okupanci!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA