REKLAMA

Maciej Wąsik (PiS) zastępcą ministra koordynatora służb specjalnych

  • Autor: AS/PAP
  • 20 listopada 2015 20:09
Maciej Wąsik (PiS) zastępcą ministra koordynatora służb specjalnych (fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)

Poseł PiS Maciej Wąsik został zastępcą ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Premier Beata Szydło powołała go na stanowisko sekretarza stanu w KPRM - poinformował Wąsik PAP.

Wąsik był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów i Ligi Republikańskiej. Po powołaniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego był zastępcą Kamińskiego jako wiceszef Biura. Na początku tygodnia wraz z Mariuszem Kamińskim, Wąsik został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę za działania w tzw. aferze gruntowej.

W marcu tego roku Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście skazał na kary więzienia b. szefów CBA, w tym Mariusza Kamińskiego (3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk), m.in. za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r. Proces dotyczył operacji CBA z lata 2007 r. CBA zakończyło tę operację specjalną wręczeniem Piotrowi Rybie i Andrzejowi K. tzw. kontrolowanej łapówki za "odrolnienie" gruntu na Mazurach w kierowanym przez Andrzeja Leppera ministerstwie rolnictwa. Finał akcji miał utrudnić przeciek, wskutek czego z rządu odwołano szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.

Wąsik urodził się w 1969 w Warszawie. Urzędnik państwowy i samorządowy, w latach 2006–2009 zastępca szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W 2003 roku pełnił funkcję burmistrza Wawra, a później Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej. W latach 2006-2010, za czasów Mariusza Kamińskiego, był Zastępcą Szefa CBA. 

W poprzedniej kadencji zasiadał w Radzie m.st. Warszawy, w której był przewodniczącym klubu Prawo i Sprawiedliwość. Obecnie Radny Sejmiku Mazowieckiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował ponownie do Sejmu w okręgu płockim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 9977 głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA