REKLAMA

Macierewicz: 50-70 helikopterów dla polskiej armii

  • Autor: PAP/JS
  • 11 października 2016 20:43
Macierewicz: 50-70 helikopterów dla polskiej armii Macierewicz powiedział we wtorek w TVP, że MON nie będzie rozmawiał tylko z jednym dostawcą ws. dostarczenia helikopterów (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Polskiej armii będzie dostarczonych co najmniej 50 -70 helikopterów - powiedział minister obrony narodowej Antonii Macierewicz.
• Zaznaczył, że dostarczanie śmigłowców odbędzie się "w odpowiedniej sekwencji czasowej".

Macierewicz powiedział we wtorek w TVP, że MON nie będzie rozmawiał tylko z jednym dostawcą ws. dostarczenia helikopterów. "W Polsce są przynajmniej dwie fabryki, które mogą dostarczyć helikoptery. Są także możliwości poza Polską, które też będziemy wykorzystywali. Będzie zrealizowana ta liczba, która jest niezbędna dla armii" - podkreślił.

Dopytywany, o jaką liczbę chodzi, odpowiedział: "Dzisiaj mówimy, co najmniej o 50 do 70 helikopterach. Choć oczywiście w odpowiedniej sekwencji czasowej. Nie od razu, nie w przyszłym roku. W przyszłym roku dla sił specjalnych chodzi o osiem helikopterów" - powiedział Macierewicz.

Czytaj też: MR: Negocjacje ws. offsetu prawidłowe, nie ma podstaw do odszkodowania

Pytany, czy odstąpienie od kontraktu z Airbus Helicopters ws. dostarczenia śmigłowców jest zgodne z prawem polskim jak i unijnym, powiedział: "oczywiście, Francja zrobiła bardzo źle, Airbus Helicopters zrobił źle, że zerwał te rozmowy i odstąpił od możliwości, które stwarzał offset, które Polska była gotowa realizować".

Szef MON podkreślał, że najważniejszy był offset, jako główny warunek zawarcia kontraktu.

"Francja zrobiła błąd, Airbus zrobił błąd. Ale polska armia będzie miała helikoptery. Znajdziemy rozwiązanie satysfakcjonujące" - dodał Macierewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA