REKLAMA

Macierewicz: Ekshumacje najważniejsze dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy

  • Autor: PAP/JS
  • 14 listopada 2016 21:21
Macierewicz: Ekshumacje najważniejsze dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy Zdaniem Macierewicza dyskusja o tym, jak wyniki ekshumacji mogą wpłynąć na śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, jest przedwczesna. ( Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl)

Ekshumacje ofiar to najważniejsza czynność, jaką należy wykonać w celu wyjaśnienia przyczyn tragedii takiej jak katastrofa lotnicza - powiedział minister obrony Antonii Macierewicz.

Zdaniem Macierewicza dyskusja o tym, jak wyniki ekshumacji mogą wpłynąć na śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, jest przedwczesna.

"Można tylko powiedzieć, że to jest najważniejsza czynność, która musi być wykonana dla zdefiniowana przyczyn śmierci i przyczyn tragedii takiej jak katastrofa lotnicza. To jest zupełnie oczywiste i fakt, że do dziś to nie było wykonywane, tylko pokazuje, jak niesolidnie realizowane były obowiązki prokuratorskie i obowiązki wymiaru sprawiedliwości dotychczas" - powiedział Macierewicz dziennikarzom w Brukseli.

"Tego typu badanie jest fundamentem możliwości w ogóle określenia przyczyn danej tragedii. Taka jest waga tego wydarzenia" - dodał.

W poniedziałek rozpoczęły się ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Pierwszą będzie ekshumacja ciał prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony. Jak podawała Prokuratura Krajowa, w tym roku ma być w sumie 10 ekshumacji. Wszystkie skończą się być może jesienią-zimą 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA