REKLAMA

Macierewicz: Konieczna synergia rozwoju armii i przemysłu

  • Autor: PAP/JS
  • 06 września 2016 13:48
Macierewicz: Konieczna synergia rozwoju armii i przemysłu Antoni Macierewicz na otwarciu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach (fot. twitter/MON)

Obronność państwa wymaga własnego przemysłu zbrojeniowego; konieczna jest synergia między wzrostem armii a rozwojem polskiego przemysłu tej branży – powiedział szef MON Antoni Macierewicz na otwarciu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

- Rząd Rzeczypospolitej przykłada do przemysłu obronnego kluczowe znaczenie - oświadczył minister. Podkreślił, że warunkiem posiadania formacji obronnych na dłuższą metę jest własny przemysł obronny. - Wszędzie na świecie jest on kołem zamachowym gospodarki, a rozwój gospodarczy jest naszym priorytetem równocześnie z priorytetem obronnym - zapewnił.

Dodał, że przed 25 laty uczestniczył w planowaniu kieleckich targów zbrojeniowych, które po latach stały się jedną z najważniejszych tego typu imprez w Europie. - Jestem dumny, że możemy powitać ponad 600 wystawców z całego świata, w tym ponad 300 z Polski - powiedział, dodając, że "wzrost liczby wystawców wskazuje na realny wzrost gospodarczy, który przyniosły rządy PiS".

Czytaj też: Rada NFOŚ spotka się wygodnie w domu ministra środowiska

Zaznaczył, że "musi nastąpić synergia między wzrostem polskiej armii a rozwojem polskiego przemysłu obronnego".

Macierewicz ocenił, że firmy prywatne "są ważnym współczynnikiem rozwoju polskiego bezpieczeństwa, ale trzeba jasno powiedzieć, że państwo polskie będzie przywiązywać dużą wagę do rozwoju przemysłu państwowego".

Szef BBN Paweł Soloch odczytał list od prezydenta Andrzeja Dudy, który podkreślił, że MSPO to nie tylko targi, ale także forum eksperckie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA