REKLAMA

Macierewicz: możecie mnie odwoływać

 • Autor: PAP/AH
 • 10 grudnia 2017 16:58
Macierewicz: możecie mnie odwoływać Fot. MON

Rosjanie przy pomocy ludzi podporządkowanych Donaldowi Tuskowi upokorzyli polskie wojsko - powiedział szef MON Antoni Macierewicz, cytowany przez portal Niezależna.pl. Minister dodał, że on takich osób nie będę promował; możecie mnie odwoływać.

Według informacji portalu Niezależna.pl na sobotnim spotkaniu klubów "Gazety Polskiej" w Spale, w którym uczestniczyło kilkaset osób z całej Polski, minister Macierewicz odniósł się m.in. do raportu komisji Jerzego Millera ws. katastrofy smoleńskiej.

"Wszystkie kłamstwa smoleńskie były przedyskutowywane i przygotowane. To najbardziej wstrząsające doświadczenie podkomisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej" - relacjonuje słowa ministra portal.

Zdaniem szefa MON "tak Rosjanie przy pomocy, niestety, ludzi podporządkowanych panu Donaldowi Tuskowi, niestety również wojskowych, oskarżyli polskiego dowódcę". - Tak oskarżyli i upokorzyli polskie wojsko - podkreślił.

"Proszę, możecie mnie dowolnie odwoływać. Ale jeżeli chcecie, aby armia polska, była armią polską, a nie armią, która na rozkaz rosyjski, oskarża własnych pilotów, że zabili własnego prezydenta, żeby ukryć zbrodnię dokonaną przez kogo innego. Jeżeli chcecie ode mnie, abym ja promował i utrzymywał takich dowódców, żebym tak kształtował armię polską, to nigdy tego nie zrobię" - cytuje słowa Antoniego Macierewicza Niezależna.pl.

Szef MON - według doniesień portalu - przedstawił również najnowsze ustalenia, "które pokazują, jak komisja Millera fałszowała raport z przebiegu katastrofy". Niezależna.pl informuje, że - zdaniem ministra - kontrolerzy lotów świadomie wprowadzali pilotów Tu-154M w błąd, aby sprowadzić samolot na ziemię około kilometra od pasa. Jednocześnie szef resortu podkreślił, że - według niego - samolot zaczął rozpadać się w powietrzu. "Raport będzie na wiosnę, bo my podstawowe fakty mamy już ustalone" - przypomniał Macierewicz.

Minister odniósł się również do nagrań z posiedzeń komisji Millera. Jak czytamy w artykule, członkowie komisji fałszowali raport zmieniając fakty. "To przykłady zorganizowanego kłamstwa przez tych samych ludzi. Przez członków komisji Jerzego Millera" - komentował szef MON. W jego ocenie "członkowie komisji Jerzego Millera z pełną premedytacją i świadomością przygotowywali kłamstwo, oszustwo zwane później raportem Millera". Podkreślił, że takie zachowanie to "hańba dla wszystkich wojskowych dowódców, urzędników i polityków, którzy przyłożyli do tego rękę, ale również milczeli i nie bronili honoru Polski i naszej armii".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Mieszko 2017-12-11 17:42:10
  Panie Antoni czy jest ktoś tak mocny żeby tego się podjął?
 • Sylwek 2017-12-10 21:16:23
  Do §.beda siedziec.Polak zdrowy na umyśle. : Odezwał się zaKODziały tępy UBek!!!
 • §.beda siedziec. 2017-12-10 20:27:08
  W kaftan i do Tworek n sygnale.
 • Polak zdrowy na umyśle. 2017-12-10 19:08:19
  Izolacja, tylko pełna izolacja tego czegoś, on po prostu nie jest w stanie zapanować nad swoja chora wytwórczością psychiki. Izolacja i full elektrowstrząsów ... i będzie doooobrze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA