REKLAMA

Macierewicz: Odpowiednie służby przeanalizują informacje z książki Jurgena Rotha

  • Autor: PAP/JS
  • 27 października 2016 21:51
Macierewicz: Odpowiednie służby przeanalizują informacje z książki Jurgena Rotha Minister obrony Antoni Macierewicz powiedział, że nie zna najnowszej książki niemieckiego autora Jurgena Rotha poświęconej katastrofie smoleńskiej (fot. sejm.gov.pl)

• Minister obrony Antoni Macierewicz powiedział, że nie zna najnowszej książki niemieckiego autora Jurgena Rotha poświęconej katastrofie smoleńskiej.
• Zapewnił jednak, że analizą tego materiału zajmą się "odpowiednie służby".

"Na pewno odpowiednie służby zajmą się analizą tego materiału i wtedy będę mógł odpowiedzieć, na razie moja wiedza nie pozwala mi na sformułowanie żadnej sensownej odpowiedzi" - mówił Macierewicz wieczorem w TVP Info pytany o opisany w książce Jurgena Rotha dokument niemieckiego wywiadu.

"Jeżeli jest jakakolwiek nowa informacja o katastrofie smoleńskiej i ma ona pochodzić z wywiadu niemieckiego, to zupełnie oczywiste, (...), że wymaga bardzo solidnej analizy" - zapewnił.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński podsumowuje rok rządów PiS: Nie udało się dopilnować negatywnych zjawisk w sferze personalnej

"Gazeta Polska Codziennie" podała we wtorek, że niemiecki dziennikarz Jürgen Roth dotarł do pełnego raportu niemieckiego wywiadu BND na temat katastrofy smoleńskiej. Według "GPC", z raportu wynika m.in., że informację BND o "wysoce prawdopodobnym zamachu przy użyciu materiałów wybuchowych" potwierdziło "wysokiej rangi źródło wewnątrz polskiej ambasady w K." - był nim "pułkownik polskiego wywiadu wojskowego", który "zna bardzo dobrze wewnętrzne życie tej służby", o imieniu Robert.

"GPC" podaje, że z informacji przesłanej przez BND wynikało, że "uwzględniając fakt, że w wypadku Tu-154 chodzi o rządowy samolot polskiego prezydenta o bardzo wysokich wymogach bezpieczeństwa - zdaniem autora raportu - umieszczenie w samolocie ładunku bądź nawet kilku ładunków TNT wyposażonych w zdalne zapalniki byłoby niemożliwe bez zaangażowania sił polskich".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA